Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2018 Tartu Linnaraamatukogu alustab kärglaenutusega

Esmaspäevast, 15. oktoobrist saavad pereliikmed, sõbrad ja kõik, kellele see vähegi vajalik tundub, üksteisele ja üksteise eest raamatuid laenutada. Selleks tuleb endale sobivas raamatukogu teeninduspunktis teada anda, et soovitakse olla raamatukogukärg, rühm lugejaid, kes üksteisele, üksteise kirjele ja üksteise eest laenutavad.

Kärglaenutusest on abi näiteks siis, kui endal pole aega tellitud raamatule õigel ajal järele minna. Esmajoones rõõmustab see siiski peresid, sest nüüd saavad vanemad lastele ilma tülika paberimajanduse ja imelike küsimusteta koolis ettenähtud lugemist koju tuua. Aga samamoodi on see mõeldud ka naabritele, sõpradele, ühesõnaga kõigile, kelle jaoks see raamatute ja teistegi väljaannete laenutamise hõlpsamaks teeb.  

Kärglaenutus vahetab välja seni kehtinud tülika volitustega laenutamise, aga ei hõlma e-kataloogi ESTER iseteeninduskeskkonda. Meeles tasub pidada sedagi, et korraga saab osaleda ainult ühes kärjes.

Kärglaenutuse loomiseks on vaja kõigi osalejate poolt allkirjastatud ühisavaldust, laste puhul piisab lapsevanema allkirjast. Avalduse blanketi ja lisainfot leiab huviline linnaraamatukogu kodulehelt www.luts.ee  rubriigist raamatukogu kasutamine märksõna kärglaenutus alt. 

Täiendav info lähimast raamatukogust või teenindusjuhilt Merike Karolinilt tel 736 1396.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee