Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Uudis - Laste- ja noortekirjanduse festivali külaline Linda Liukas kohtub lugejatega 18. oktoobril kell 11.00 raamatukogu saalis. (10.10.18)

Äsja avaldas Forbes ülevaate "Euroopa 50 kõige mõjukamast naisest tehnoloogia valdkonnas" ning nende viiekümne seas on ainsa soomlasena ka meie festivali külalina Linda Liukas

https://www.forbes.com/top-tech-women-europe/list/#tab:overall 

Linda Liukas (sündinud 1986) on lastekirjanik, illustreerija ja programmeerija. Ta on kirjutanud populaarse „Tere, Ruby!“ sarja, mille abil seletatakse ja tutvustatakse lastele mänguliselt arvutitega seotud maailma. Linda Liukas usub, et koodikirjutamine on kahekümne esimese sajandi kirjaoskus ja õige pea peavad kõik inimesed programmeerimiskeeli oskama. 

Tema esimest raamatut „Tere, Ruby! Programmeerimisseiklused“ (eesti keeles 2016 kirjastuselt Hea Lugu) on tõlgitud rohkem kui kahekümnesse keelde. Eesti keeles ilmus eelmisel aastal ka “Tere, Ruby! Teekond arvuti sisemusse”. 

Raamatusarja peategelaseks on väike tüdruk Ruby, kellel on tohutu kujutlusvõime. Ruby maailmas on kõik võimalik, kui ta midagi nõuks võtab. Läbi kaasahaarava jutustuse avanevad programmeerimise algtõed, arvutid ja koodid lõbusal ja looval moel ning raamatuga tasub kindlasti tutvuda nii lastel kui ka täiskasvanutel. 

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee