Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2018 Kirjastus Hea Lugu esitleb raamatusarja "Kirjanikud omavahel"

 
4. oktoobril kell 17.30  esitleb kirjastus Hea Lugu Tartu Linnaraamatukogu saalis raamatusarja „Kirjanikud omavahel“. Esitlusel räägib sarja sünniloost kirjastuse juht Tiina Kaalep, juba ilmunud raamatuist kõneleb kirjandusteadlane Janika Kronberg. Osaleb õhtu idee autor Sirje Kiin, oodata on ka sarja teisi autoreid.

„Kirjanikud omavahel“ on raamatusari, milles kümme eesti kirjanikku kirjeldavad kirjanduselu loojate omavaheliste suhete kaudu. Meenutustesari sündis nii, et kirjastus Hea Lugu pakkus arvatavalt väga erinevate vaadete ja suhtlusringiga kirjanikele võimalust meenutada teisi kirjanikke. Autorite hulgas on elavaid klassikuid ja veel noore kirjaniku määratluse alla kuulujaid, naisi ja mehi, kinnisemaid ja ekstravertsemaid isiksusi.

Lugejale avanevad huvitavad isiksused, kes on aegade jooksul omavahel põrkunud, armastanud, vihanud ja leppinud. Erakud ja suhtlejad, riigimehed ja katlakütjad, loojad ja nende muusad, kostitajad ja külalised, aga samal ajal kõik ka kirjanikud, kelle sõna kõlab luules ja proosas. Kokku on see loodetavasti nagu üks välklambisähvatus eesti kirjanike eludesse.

Sarjas on sel kevadel ja suvel juba ilmunud Arvo Valtoni, Hando Runneli, Veiko Märka, Jaak Urmeti. Maimu Bergi, Sirje Kiini, Eva Pargi ja Peeter Sauteri raamatud, sügisel on veel lisandumas Jaan Kaplinski ja Jan Kausi meenutused.

Sarja kirjastades on mõeldud kahele tähtpäevale: EV 100le ja Eesti Kirjanike Liidu mullusele 95. sünnipäevale.

Täiendav info: Linda Jahilo  tel 736 1374


Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee