Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2018 Rahvusvaheline koostööprojekt digipädevuste õpetamisest eakatele

18.09.2018

17.-23. septembril 2018 kogunevad esmalt Tartu Linnaraamatukogus ja seejärel Pärnu Keskraamatukogus Eesti, Leedu, Norra ja Soome rahvaraamatukoguhoidjad, et kogemusi vahetada ja end täiendada eakatele digipädevuste õpetamisel. Täiendkoolitus toimub Nordplus Adult projekti “Age should not be a limit: teaching digital skills for elderly people” raames, mida koordineerib Tartu Linnaraamatukogu.

Projektis osalevate raamatukogude kogemused digipädevuste õpetamisel on erinevad. Põhjamaades toimivad rahvaraamatukogud  täienduskoolituskeskustena, sh elukestva õppe raames erinevate koolituste pakkujana. Baltimaades hetkel rahvaraamatukogudel veel sellist staatust ei ole, kuigi projektis osalevatel raamatukogudel on juba mitmekesine koolitamiskogemus, mida jagada. 

Eesti inimesed on huvitatud rahvaraamatukogus erinevatel elukestvaõppe üritustel ja koolitustel osalemisest, seda näitas ka Eestis hiljuti läbiviidud raamatukogude ja muuseumide külastajate ja mittekülastajate uuring – elanikkonnast 48% oleks neist võimalustest huvitatud. Nii ongi vajalik raamatukoguhoidjatel end kolleegide tegemistega kursis hoida, et paremaid koolitusi pakkuda.

Sel nädalal tutvustavad Eesti partnerid enda tegemisi ja võimalusi: millised on Eesti vanemaealiste probleemid digiteemadega kokku puutudes ja milliste soovidega nad raamatukokku tulevad, kuidas me neid lahendame. Tutvustatakse Eesti e-teenuseid, millised (koolitus)projektid on Eestis digipädevuste omandamiseks jms. Edaspidi järgnevad kokkusaamised detsembris Tamperes, märtsis Bergenis ja mais Vilniuses, kus siis samuti kohaliku problemaatikaga tutvust tehakse.

Lähem teave: raamatukogu arendusjuht Mai Põldaas tel 736 1397

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee