Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2018 Raamatukogunädal "Astu raamidest välja!" tuleb taasRahvusvahelisest liikumisest Get Outside the Lines ehk Astu raamidest välja ajendatuna korraldab linnaraamatukogu  juba teist aastat septembri teisel nädalal nn "raamidest välja" üritusi raamatukogu külastajatele ja kogukonna liikmetele. Ettevõtmise mõte on juhtida tähelepanu sellele, kuidas raamatukogud  on viimasel ajal muutunud ning muutumas.

Raamatukogust saab jätkuvalt raamatuid ja teisi väljaandeid laenutada, seal toimuvad põnevad kohtumised kirjanike ja teiste kultuuritegelastega. Kuid tänapäeval ei anta teadmisi edasi ainult kirjasõna vahendusel ja nii on raamatukogudeski toimumas muutused teadmiste vahendamise erinevate viisidega kaasaminemiseks. Õppimine ja teadmiste omandamine on muutunud mängulisemaks, uusi oskusi ja kogemusi saadakse rohkem praktilisel ehk käed külge moel, ise katsetades ja kogedes. Just niisuguseid võimalusi püüabki raamatukogu oma uute teenustega pakkuda. Raamatukogu on koht mitmesugusteks tegevusteks ja kohtumisteks.


10.-14. septembrini toimuvad linnaraamatukogus sündmused, mis tutvustavad lähemalt uusi raamatukoguteenuseid. Näiteks 11. ja 13. septembril tutvustatakse tehnikakirjanduse saali tegevustoas 3D-printimise ja filmiskanneri (35 mm film) võimalusi. Samal ajal saab Annelinna harukogus katsetada päris uut graafikalauda ning on vast huvitav teada, et meie Annelinna harukogu on seni ainus raamatukogu Eestis, kus on võimalik kogeda virtuaalreaalsust – tasub proovida, kogemused on täiesti tasuta!

12. septembril alustab uut hooaega seemneraamatukogu ning esimese kohtumise teemaks on tomat. Koos mängides leiab sõpru, laiendab teadmisi ja juhtub muudki kasulikku – seda kinnitab 14. septembril juba oma seitsmendat hooaega alustav lauamänguhuviliste kooskäimine Tammelinna harukogus. Üheskoos on vahva mängida, kuid ka meisterdada: mida toredat saab teha paberi lõikamismasinat kasutades, selgub väikelastele mõeldud jutu- ja meisterdamistundides 10. ja 13. septembril.

Digipädevused on olulised, mistõttu soovime nende omandamisel aidata nii noori kui vanu. 13. septembril toimub küberring 5.-7. klassi õpilastele Annelinna harukogus ning 12. ja 14. septembril NutiAkadeemia koolitused eakatele Karlovas ja Annelinnas.

Kõigest lähemalt meie sündmuste kavast ja kalendrist raamatukogu koduleheküljel www.luts.ee. Tulge osalema ja kohtumiseni raamatukogus!
Täpsem teave: raamatukogu arendusjuht Mai Põldaas, tel. 736 1397, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee