Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2018 Rannaraamatukogu aitab puhkaja aega sisustada

26.06.2018

Tartus Anne kanali ääres võttis täna taas koha sisse rannaraamatukogu, mis jääb avatuks
3. augustini.  Vabaõhuraamatukogu töötab ilusa ilmaga esmaspäevast reedeni kell 12–18.

Traditsiooniliselt laenutavad noored malevlased rannas iga päev värskeid ajalehti, erinevaid ajakirju ja nipiraamatuid. Raamatuvalikus leidub midagi igas vanuses lugejale. Pakutakse kergemat sorti meelelahutuslikku kirjandust, lasteraamatuid ja koomikseid. Kirjandust on nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

Kui raamatut rannas läbi ei jõua lugeda, võib rannaraamatukogu templiga varustatud teose koju kaasa võtta ja järgmine kord tagastada randa või lähimasse raamatukogu tagastuskasti. Need lugejad, kelle jaoks rannas olev valik napiks jääb, on alati oodatud suvelugemist otsima linnaraamatukogu peamajja või harukogudesse, mis kuni 19. augustini on avatud suvise töögraafiku alusel tööpäeviti 10-18.

Lisaks raamatute ja ajakirjade laenutamisele toimub rannas muudki huvitavat. Nimelt saab rannas kasutamiseks laenutada reketeid, palle ja lendavaid taldrikuid, aga ka seltskonna- ja kaardimänge.

Lapsi oodatakse pärastlõunal kell 14 -16 osa võtma erinevatest mängudest, tegevustest ja võistlustest, mida juhendavad noored malevlased. Aktiivsusmängus osalejad koguvad iga tegevusest osavõtuga kleepse. Aktiivsematele kogujatele on raamatukogu poolt ka auhinnad, mida jagatakse iga kahe nädala tagant ning rannaraamatukogu lõpupäeval.

Rannaraamatukogu töötab ainult ilusa ilmaga. Kui ilm on jahe või vihma sajab, tutvuvad malevlased raamatukogu sisetöödega ja aitavad raamatukoguhoidjaid. Lastele mõeldud tegevused toimuvad halva ilmaga tavapärasel pärastlõunasel kellaajal raamatukogu laste- ja noorteosakonnas.
Rannas jätkub tegevust kogu perele. Ootame kaunist suve ja toredaid rannaraamatukogu päevi.

Täiendav info: Tuuli Tolmov, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Edastas
Linda Jahilo
raamatukogu avalikkussuhete juht
tel 736 1374, 53 402168

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee