Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

3. märtsil on Tartu Linnaraamatukogu keskkogu ja harukogud koolituspäeva tõttu suletud.

2018 JutuPeatus avatakse vaid korra toimuva rongkäiklavastusega

6.06. 2018

 Kolmapäeval, 13. juunil toimub Tartus vaid üks kord etendamisele tulev lavastus, millega avatakse esimesed viidad linnaruumis, mis on seotud tuntud kirjanduslike paikadega, ja avalikustatakse kogu üle-eestiline JutuPeatuse projekt.

 Kell 20 Kaarsilla juurest algavasse rongkäiku on oodatud kõik huvilised, kes saavad osa kordumatust teatraalsest rännakust kirjandusmaailma. Etenduse on lavastanud Kaija M. Kalvet teatrist Must Kast ning see on kõigile tasuta. Rongkäiklavastus lõpeb täpselt kell 20.45 Inglisillal, millest August Sang on kirjutanud oma luuletuses „Mälestus“: 

„Mul meelde tuleb kauge kevad.

Peal taevas on kui akvarell.

All orus toomed õilmitsevad.

Kolmveerand üheksa lööb kell.“

Rongkäiklavastusega toob Tartu Linnaraamatukogu avalikkuse ette oma kaks aastat väldanud projekti JutuPeatus, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Nende kahe aasta jooksul valiti välja 100 olulist eesti kirjandusteost, mis on seotud mõne kindla paigaga üle Eesti, ning asuti neile „rätsepatööna“ valminud viitasid paigaldama. Igalt viidalt leiab rohkem või vähem emotsionaalse tsitaadi paigaga seotud teosest, QR-koodi ning info kodulehe www.jutupeatus.ee kohta. Kodulehel saab kuulata katkendeid valitud raamatuist ja vaadata üle-eestilist kaarti siltide asukohtadega. Huviline saab kaardi põhjal võtta ette kirjandusliku matka läbi kogu Eestimaa Abrukast Narva-Jõesuuni. Raamatukogudest leiab edaspidi ka JutuPeatuse trükitud kaarte. 

Teoseid aitasid raamatukoguhoidjatel välja valida kirjandusteadlased ja -eksperdid Tiit Aleksejev, Peeter Helme ja Mart Velsker. Märgistuse kontseptsiooni ja disaini ning veebilehe ja trükise kujunduse autorid on Marje ja Martin Eelma Tuumik Stuudiost ning Kärt Maran. Viidad valmisid ettevõttes TTDisain ning koduleht Elixir OÜ poolt. Helifailid lugesid sisse tuntud Eesti näitlejad ja salvestamise korraldasid Leino Rei ja Ardo Ran Varres. Tartu Linnaraamatukogu koostööpartneriteks olid rahvaraamatukogud üle Eesti. 

JutuPeatuse idee autor on Kristel Kalda Tartu linna kultuuriosakonnast.

Projekti rahastasid Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Tartu Kultuurkapital. 

 

Lisainfo: raamatukogu direktor Asko Tamme tel 736 1371

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee