Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

3. märtsil on Tartu Linnaraamatukogu keskkogu ja harukogud koolituspäeva tõttu suletud.

2018 Raamatutele asutakse üle Eesti peatusi looma

17.05.2018

Tartu Linnaraamatukogu kutsub üles märkama suvel Eestimaal ringi liikudes raamatutele viitavaid silte ning tegema nende juures peatusi.

 Tartus alustati sel nädalal siltide paigaldamist viidetega raamatutele, mis on seotud erinevate Eesti paikadega ja mängivad eesti kirjanduses olulist rolli. Nii näiteks võib edaspidi avastada Tallinna vanalinnas kõndija viite Indrek Hargla põnevikule „Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus“ või Mustamäel liikuja leida jälgi Mati Undi „Sügisballist“. Tartus jällegi saab otsida Tammsaare „Tõest ja õigusest“ tuntud härra Mauruse kooli või hoopis legendaarset Vaino Vahingu salongi. Kokku paigaldatakse üle Eesti 100 silti Narvast Abrukani ja Naissaarelt Võmmorskini ning peatusi saab teha nii linnatänaval kui ka metsarajal.

 Tegemist on Tartu Linnaraamatukogu üle-eestilise projektiga JutuPeatus, mis valmib 100 aasta juubeli kingitusena Eesti Vabariigile ja on austusavaldus siin elanud ning elavatele kirjanikele ja nende loodud teostele. Lisaks siltidele valmis koduleht www.jutupeatus.ee, kust saab kuulata katkendeid valitud raamatuist ja vaadata üle-eestilist kaarti siltide asukohtadega. Soovi korral saab huviline kaardi põhjal ette võtta kirjandusliku matka läbi kogu Eestimaa.

 Teoseid aitasid välja valida kirjandusteadlased ja -eksperdid eesotsas Tiit Aleksejevi, Peeter Helme ja Mart Velskeriga. Märgistuse kontseptsiooni ja disaini ning veebilehe kujunduse autorid on Marje ja Martin Eelma Tuumik Stuudiost ning Kärt Maran. 

 Projekti „JutuPeatus“ avamine toimub Tartu kesklinnas 13. juunil selleks puhuks spetsiaalselt lavastatud etendusega, mis on kõigile huvilistele tasuta.

 

Lisainfo: Asko Tamme, Tartu Linnaraamatukogu direktor, tel 736 1371 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee