Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2018 Tartu Linnaraamatukogu tähistab sünnipäeva koos lugejatega

02.04.2018

7. aprillil möödub linnaraamatukogu asutamisest 105 aastat. Asutamise aastapäeva tähistab raamatukogu 7. aprillil Athena keskuses toimuva kõnekoosolekuga „Kas praegu on otsustav hetk?“, kuhu on oodatud nii kolleegid ja koostööpartnerid kui ka raamatukogu lugejad ja teisedki tatrtlased. Raamatukogu sünnipäevaks kokku pandud kultuuriprogramm algab juba 2. aprillil ja kestab kaks nädalat: toimuvad kirjandus- ja vestlusõhtud ning kontserdid, jagatakse lugemissoovitusi ning kuulatakse reisimuljeid Tiibetist. Esinejate seas on näiteks kirjanikud Viivi Luik, Mika Keränen, Andrus Kivirähk ja  Vahur Afanasjev, muusikud Taavi Peterson ja Ljudmilla Mesropjan, aga ka linnapea Urmas Klaas ja linnarhitekt Tõnis Arjus.

7. aprillil toimuv kõnekoosolek püüab lahti rääkida hetkel ühiskonna-,  kultuuri-  ja kirjanduselus aktuaalseid teemasid, mis ei jäta puudutamata ka raamatukogu. Psühholoog Jüri Allik, kirjanik ja diplomaat Jaak Jõerüüt ning kolumnist ja poliitikavaatleja Ahto Lobjakas püüavad oma ettekannetes määratleda hetkeseisu ja arutleda selle üle, mis suunas ühiskonna- ja kultuurielu lähemate kümnendite jooksul areneda võiks.  Ettekannetele järgneva vestlusringiga liitub Müürilehe kirjandustoimetaja Maia Tammjärv ning vestlust juhib kirjanik Valdur Mikita.

4. aprillil avaneb tartlastele kauaoodatud võimalus kohtuda luuletaja ja prosaisti Viivi Luigega, nii lugejate kui ka kriitikute poolt hinnatud  romaanide „Seitsmes rahukevad“ ja „Varjuteater“ autoriga. Sünnipäevaprogrammile paneb 19. aprillil Annelinna raamatukogus punkti rohkelt kirjandusauhindu kogunud romaani „Serafima ja Bogdan“ autor Vahur Afanasjev. Lastega tulevad aprillikuus kohtuma Andrus Kivirähk, linnakirjanik Mika Keränen, Tartu lastekirjanduse auhinna pälvinud Reeli Reinaus jt.

Juba 14 aastat on raamatukogu sünnipäevaprogrammis olnud lugemissoovituste õhtu, nii on see ka tänavu. Raamatuid tulevad soovitama linnapea Urmas Klaas, luuletaja Silvia Urgas ja rahvasmuusik Halliki Pihlap. Sünnipäevakavas on koguni kolm kontserti: 5. aprillil esineb saatest „Eesti otsib superstaari“ tuule tiibadesse saanud Tartus pärit muusik Taavi Peterson, järgmisel päeval Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu ansambel ning 10. aprillil Ljudmilla Mesropjan ja Elmet Neumann.

Kui 7. aprillil toimuv kõnekoosolek vaatleb laiemaid teemasid, siis 12. aprillil toimuv vestlusõhtu keskendub juba konkreetselt raamatukogule ja küsib „Milleks tartlastele uus linnaraamatukogu?“ Vestlevad arhitekt Markus Kaasik, Pärnu raamatukoguhoidja Krista Visas ja linnaarhitekt Tõnis Arjus, vestlust juhib tartlane Mihkel Kunnus.

Järgmise kahe nädala jooksul räägitakse linnaraamatukogus veel algupärasest laste- ja noortekirjandusest, muinasjuttude ajaloost ja ulmekirjandusest. Avatud on Andrus Peegli ja Artur Kuusi karikatuurinäitus „Haavatud taburett“, Triinu Tuudelepa fotonäitus „100 tiivalööki“ ja Liisi Veeberi ehete näitus. Raamatukogus on põhjust üle vaadata tegevustoad (õmblusmasinad, 3D-printerid) ja seemneraamatukogu ning  uurida, kas saab koju laenata mõne pilli.

 

Täieliku sünnipäevakava leiab huviline linnaraamatukogu kodulehelt www.luts.ee

Täiendav info: direktor Asko Tamme, tel 736 1371 ja Linda Jahilo, avalikkussuhete juht, tel 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee