Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2018 Kolmapäeval algab Tartus II laste- ja noortekirjanduse festival 

15.10.2018

Kolmapäeval, 17. oktoobril algab Tartus laste- ja noortekirjanduse festival, mis kutsub sündmustest osa saama nii lapsi ja noori kui ka täiskasvanuid. Neli päeva kestev programm pakub kohtumisi kirjanikega, pop-up kirjanduskohvikuid, Supilinna seiklustuuri koos tänavuse linnakirjaniku Mika Keräneniga, töötubasid ning mitmesuguseid muid ettevõtmisi. 

Pidulik avamine toimub 17. oktoobril kell 12.00 Tartu Kirjanduse Majas, kus sõna võtavad kirjanikud Mika Keränen, Andrus Kivirähk, Valdur Mikita, Kadri Hinrikus ja Reeli Reinaus ning toimub Tartu-teemaliste lühivormide konkursi võitjate autasustamine. Kell 11.00–17.00 on majas avatud ka raamatulaat, kus laste- ja noortekirjandust pakuvad Aasta Raamat, Eesti Kirjandusmuuseum, Fantaasia, Kirilind, Pegasus, Petrone Print, Studium ja Viiking. 

Festivali ajal on Linnaraamatukogus 3. klasside päev, kus õpilastele antakse kätte Tartu lastekirjanduse auhinna laureaadi Kadri Hinrikuse raamat „Katariina ja herned“, samuti on väikestel ja suurtelgi lugejatel võimalik kohtuda menuka soome lastekirjaniku Linda Liukasega. Toimub noorte luuleprõmm, kus saab nii võistelda kui ka niisama oma loomingut ette lugeda, ning noored on oodatud Värske Rõhu õhtule, kus kohtutakse toimetusega ja esinevad ajakirja kaasautorid. 

Täiskasvanuid – eriti õpetajaid, kuid kõiki teisigi huvilisi –  oodatakse ettekandepäevale Kirjanduse Majja, kus tuleb juttu kirjandusõpetajate ettevalmistusest, õpilastele suunatud kirjandusprojektidest ning oskustest, mida eeldavad mitmesugused kooliharidust toetavad konkursid. Festivali lõpetab laupäeva õhtul toimuv kirjandusviktoriin kultuuriklubis Arhiiv, mis on seekord pühendatud laste- ja noortekirjandusele ning pakub kindlasti nii põnevust ja mõttepinget kui ka äratundmisrõõmu.

2017. aastal esmakordselt toimunud laste- ja noortekirjanduse festival sündis inspireerituna Tartu kui UNESCO kirjanduslinna ühest olulisest eesmärgist, milleks on raamatute ja lugemise väärtustamine laste ja noorte seas. Isetegemist ja osalemist julgustava ning kaasahaaravat raamatu- ja lugemiskeskse õhkkonda loova festivali peakorraldajateks on Eesti Kirjanduse Seltsi, Tartu Linnaraamatukogu ning Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi esindajad, kaasa aitavad mitmed partnerid. Festivali toetavad Tartu linn, Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu. Kavaga saab tutvuda Tartu Linnaraamatukogu veebilehel www.luts.ee ning festivali Facebooki-lehel. 

Lisainfo:  Eesti Kirjanduse Selts, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.    tel. 7427079

 

Marja Unt

Eesti Kirjanduse Seltsi teadussekretär /Kirjanduslinn Tartu koordinaator

Estonian Literary Society / Tartu City of Literature coordinator

Tel. /Phone:. (+372) 7 427 079

www.tartu.kirjandus.ee

2018 Tartu Linnaraamatukogu alustab kärglaenutusega

Esmaspäevast, 15. oktoobrist saavad pereliikmed, sõbrad ja kõik, kellele see vähegi vajalik tundub, üksteisele ja üksteise eest raamatuid laenutada. Selleks tuleb endale sobivas raamatukogu teeninduspunktis teada anda, et soovitakse olla raamatukogukärg, rühm lugejaid, kes üksteisele, üksteise kirjele ja üksteise eest laenutavad.

Kärglaenutusest on abi näiteks siis, kui endal pole aega tellitud raamatule õigel ajal järele minna. Esmajoones rõõmustab see siiski peresid, sest nüüd saavad vanemad lastele ilma tülika paberimajanduse ja imelike küsimusteta koolis ettenähtud lugemist koju tuua. Aga samamoodi on see mõeldud ka naabritele, sõpradele, ühesõnaga kõigile, kelle jaoks see raamatute ja teistegi väljaannete laenutamise hõlpsamaks teeb.  

Kärglaenutus vahetab välja seni kehtinud tülika volitustega laenutamise, aga ei hõlma e-kataloogi ESTER iseteeninduskeskkonda. Meeles tasub pidada sedagi, et korraga saab osaleda ainult ühes kärjes.

Kärglaenutuse loomiseks on vaja kõigi osalejate poolt allkirjastatud ühisavaldust, laste puhul piisab lapsevanema allkirjast. Avalduse blanketi ja lisainfot leiab huviline linnaraamatukogu kodulehelt www.luts.ee  rubriigist raamatukogu kasutamine märksõna kärglaenutus alt. 

Täiendav info lähimast raamatukogust või teenindusjuhilt Merike Karolinilt tel 736 1396.

2018 Kirjanikuks 30 päevaga

08.10.2018

9. oktoobril kell 17.30 oodatakse Tartu Linnaraamatukogu saalis kirjutamishuvilisi üritusele „NaNoWriMo: kirjanikuks 30 päevaga?“. Selle käigus tutvustatakse rahvusvahelise romaanikirjutamiskuu üleskutset  kirjutada ühe kuu jooksul romaan. Nimelt algab 1. novembril juba 20 aastat kestnud rahvusvaheline romaanikirjutamiskuu (NaNoWriMo - National Novel Writing Month), kus osalejatele on esitatud väljakutse kirjutada ühe kuu jooksul romaan: 30 päeva, 50 000 sõna ehk 1667 sõna päevas.

NaNoWriMo ei ole romaanivõistlus. Puuduvad nii žürii kui ka auhinnad. Võitja on osaleja, kes suudabki 30 päeva jooksul kirjutada 50 000 sõna ja seeläbi on astunud esimese sammu oma romaani avaldamisel. Väljakutse on mõeldud kõigile, sealhulgas on oodatud kirjutamishuvilised õpetajad ja õpilased. Kui klassis on õpilane, kes on andekas loovkirjutamises, siis võib NaNoWriMo olla tema jaoks just see õige hüppelaud kirjanikuellu. Enese proovilepanek on see ka juba avaldatud kirjanike jaoks.  

Valmis saanud romaanide tulevik on kirjaniku enda teha. Eestis ja mujal maailmas on mitmed kirjutamiskuu jooksul valminud romaanid jõudnud ka poelettidele. Eesti kirjanikest on tuntumad Mairi Lauriku „Mina olen surm”, mis on Tänapäeva ja Lastekirjanduse Keskuse korraldatud 2016. aasta noorteromaani võistluse võitja. Ene Sepa „Vabandust, aga mis asja?!”, mis sai samal 2016 noorteromaanivõistlused teise koha.

Eestis osaleb rahvusvahelisel romaanikirjutamiskuul igal aastal paarkümmend inimest. NaNoWriMo Eestis on aktiivseim ennekõike Tartus. Toimuvad regulaarsed kokkusaamised, kus nii kirjutatakse kui ka arutatakse kirjandust, tutvutakse ning inspireeritakse üksteist. 

Sel aastal viiakse läbi NaNoWriMo tutvustavad üritused läbi neljas Eesti suuremas linnas: Tartus, Pärnus, Viljandis ja Tallinnas.

Aastal 2016 osales 384 126 kirjutajat üle maailma. NaNoWriMo ametlik koduleht asub https://nanowrimo.org , kus on võimalik teha endale kasutaja, et hoida tulevasel romaanil pulssi peal ning suhelda oma piirkonnas ja üle maailma osalejatega. Lisainfot on võimalik küsida ka eestikeelsest Facebooki grupist NaNo Eesti.

 

Küsimuste korral võib ühendust võtta Lõuna-Eesti piirkonnaesindajaga Tuuli Tolmoviga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Uudis - Kirjanikuks 30 päevaga (08.10.18)

9. oktoobril kell 17.30 oodatakse Tartu Linnaraamatukogu saalis kirjutamishuvilisi üritusele „NaNoWriMo: kirjanikuks 30 päevaga?“. Selle käigus tutvustatakse rahvusvahelise romaanikirjutamiskuu üleskutset kirjutada ühe kuu jooksul romaan.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee