Registreeru lugejaks vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Kui ID-kaardi sertifikaadid on uuendamata, saab Minu ESTERisse sisse logida sisestades kasutajatunnuseks isikukoodi. Kui salasõna on  ununenud, saab uuenduse tellida oma e-mailile.

2018 Kirjanduslinn ja Tartu Vaim esitlevad ainulaadset taskugiidi

18.01.2018

22. jaanuaril kl 17 esitletakse Tartu linnaraamatukogu kohvikuruumis uut seikluslikku teejuhti „Kirjanduslikud (eksi)rännakud Tartus“, mis kutsub inimesi linnas uitama ja nägema paljusid paiku teistsuguse pilguga.

Taskusse mahtuvast teejuhist leiab jalutuskäikude soovituslikud marsruudid (kesklinn, Supilinn, Karlova) ja teele jäävate kohtadega seotud katkendid eesti ilukirjandusteostest. Tsiteeritud autorite valik on lai ja esinduslik, Oskar Lutsust Valdur Mikitani, Mercast Betti Alverini. Raamat pakub avastamisrõõmu nii tartlasele kui linna külalisele ja on parema orienteerumise nimel varustatud tänavakaardiga. Mehis Heinsaare kõhkleja Bernard hoolitseb selle eest, et teekond ei kujuneks liiga sirgjooneliseks, ja edukamal ekslejal on oht kohata oma teekonnal ka Tartu Vaimu.

Teejuhi andis UNESCO kirjanduslinna tegevuste raames välja linna kultuuriosakond ning selle panid kokku Katrin Raid, Halliki Jürma ja Maia Tammjärv. Illustratsioonide ja kujunduse autor on Jaan Rõõmus. Raamatu koostamisel oli aluseks „Tartu ilukirjanduses“ andmebaas  teele.luts.ee.

Taskugiid on müügil linnaraamatukogu ajakirjanduse saalis,  Raekoja infopunktis ja Tartu linnamuuseumis.

Lisainfo: kultuuriosakonna peaspetsialist Kristel Kalda, 736 1359, 528 8746, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

2018 Linnaraamatukogus avatakse näitus helisevatest markidest

16.01.2018

18. jaanuaril kell 17.00 avatakse Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis filateelianäitus „Helisevad margid“. Näitusel on eksponeeritud koos ajaloolise ülevaatega margid, ümbrikud ja postkaardid Samuel Golombi kogust, mis tutvustavad vaatajale klassikalist, rahva- ja popmuusikat. Näituse avamisel panevad margid helisema Õie Sarv, muusikud erinevatel instrumentidel ja väikesed rahvatantsijad.

Muusika ja filateelia on omavahel tihedalt seotud. Muusikafilateelia üheks osaks on väljaanded, mille kujundusel on kasutatud noodifragmente ooperitest või ballettidest. Markidel, illustreeritud ümbrikutel või postkaartidel näeme sageli stseene muusikalavastustest. Margi teemaks on saanud nii klassikalised teosed, rahvamuusika kui ka kaasaegne muusika. 

Näitusel "Helisevad margid" on seekord eksponeeritud margid, ümbrikud ja postkaardid ning erinevalt tavalisest filateelianäitusest on võimalik lugeda ka kujutatud teost tutvustavat lugu.  Maailmakuulsate heliloojatele Haydni, Mozarti ja Verdi kõrval näeme ka meie Evald Aava ja Heino Elleri loomingut, esindatud on samuti popmuusikud ja rahvamuusikud.

Näitust saab vaadata 14. veebruarini.

 

Täiendav Info: muusikaosakonna juhataja Meery Salu, tel 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee