Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2017 Poola kunstniku illustratsioonide näitus „Väikesed imed“

23.11.2017

Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis saab 16. detsembrini vaadata Marianna Oklejaki illustratsioonide näitust „Väikesed imed“.

Marianna Oklejak (s. 1981) on Varssavi Kunstiakadeemia lõpetanud andekas ja tunnustatud Poola noorema põlvkonna  raamatukujundaja ja illustraator. Näitusel on eksponeeritud autoriraamatu „Cuda wianki“ („Väikesed imed“)  illustratsioonid, mis on inspireeritud Poola rahvakunstist ja paberlõigetest. Raamatu sisu järgib aastaringi ja inimese elu kõrghetki, andes teavet Poola eri piirkondade rahvarõivastest, mustritest, käsitööst, mänguasjadest ja rahvaluulest. 

Eesti keeles on ilmunud Marianna Oklejaki piltidega Janusz Korczaki „Kuningas Macius esimene“ ja Emily Bone’i „Vaata sisse! Maailm!“.  Tallinna Illustratsioonitrennaalil käesoleva aasta novembris sai Oklejak  diplomi raamatu „Ebatavalised imed“ illustratsioonide eest, mis sarnaselt „Cuda Wianki“ illustratsioonidele on valminud paberlõike tehnikas.

Oklejaki isikunäitus moodustas ühe osa 2016. aastal teoks saanud suuremast projektist „Look! Polish Picturebook“ („Vaata! Poola pildiraamat“), mille raames olid Tallinnas avatud näitused ja toimus poola lasteraamatute illustratsioonidele pühendatud seminar.

Näituse vahendas Tartusse Poola Vabariigi Suursaatkond.

Täiendav info: tel 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee