Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

Uudis - Alo Põldmäe tutvustab salongimuusikat (15.11.17)

 17. novembril kell 18.00 avatakse Tartu Linnaraamatukogu IV korrusel noodinäitus „Salongimuusika“.

Näitusele välja pandud noodid on pärit Alo Põldmäe erakogust. Avamisel tutvustab  Alo Põldmäe näitust ja esitab muusikakatkeid eksponeeritud nootidest.

Näitusel on esindatud erinevate kirjastuste noodid Venemaalt, Saksamaalt, Austriast, Eestist, Lätist, Poolast, Inglismaalt, Belgiast, Itaaliast, Prantsusmaalt, Taanist ja Rootsist.

Salongimuusika võidukäik seostub otseselt klaveri ja klaverimängu massilise levikuga alates 19. sajandi keskpaigast kuni 20. sajandi 1930. aastateni. Vajadus kergekaalulisema repertuaari järele oli suur ja see andis tööd nii heliloojatele kui arvukatele noodikirjastustele.Salongimuusika oli reeglina heakõlaline, ta ei pretendeerinud sisusügavusele ja lähtus romantilisest tundelisusest. Palju helitöid sündis tantsumuusikaks. Kirjastajad pöörasid tähelepanu ka nootide visuaalsele küljele – nende pilkupüüdvusele. Võib öelda, et salongmuusika oli tänase pop- ja meeleolumuusika eelkäija.

Täiendav info: muusikaosakonna juhataja Meery Salu tel 736 1394

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee