Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2017 Kunstnikud Büttner ja Rammul toovad värsked tööd näitusele

18.09.2017

Teisipäeval, 19. septembril kell 16 avatakse Tartu Linnaraamatukogus maalikunstnik Ove Büttneri ja graafik Tiit Rammuli ühisnäitus „Kestvad hetked“. Kaks kunstnikku on linnaraamatukogus mitmeid kordi varemgi koos oma töid eksponeerinud. Seekord saab vaadata tänavu hilissuvel valminud töid, mis toovad vaatajani kunstnikke aasta kestel loominguliselt inspireerinud hetki.

Ove Büttneri tööd on intensiivsed elurõõmsad puäntillistlikud värvikooslused, milles eri värvi taustale on tekitatud erineva  suurusega lühikeste pintslitõmmete ja värvilaikude harmoonia. Kunstnik peab vajalikuks rõhutada, et erinevalt neoimpressionistidest ja puäntillistidest ei maali tema kunagi valgele lõuendile, vaid laseerivalt (poolläbipaistvalt) puna-rohe-kollakate toonidega eri värvi krundi peale, mille järel võib asuda nö täpitama.

Graafik Tiit Rammul on võtnud oma fotokollaažide aineseks ehedaid visuaalseid elamusi pakkunud kevadreisi Genfi. Sealne elu- ja  kultuurikeskkond oli kunstniku jaoks ühteaegu võõras ja lummav. Tööd kannavad  pealkirja „Seitseteist kevadist hetke Genfis“. Kunstniku sõnul valis ta nõukogude telefilmi klassikasse kuuluva seriaali pealkirja ilma suurema tagamõtteta, pigem kõla ja ilusa numbri pärast.

Ove Büttner (s.1959) on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi tahvelmaali eriala 1989. aastal, alates 1990. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu liige. Tema töid on eksponeeritud Saksamaal, Rootsis, Soomes, Kanadas ja mitmel pool Eesti kunstigaleriides, millest suur osa on olnud isikunäitused.

Tiit Rammul (s.1964) on õppinud Tartu Kunstikoolis dekoraatori ja seejärel Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis graafika eriala, mille lõpetas 1990. aastal. Ta on osalenud mitmetel näitustel, sh plakatinäitustel, peamiselt aga tegelenud raamatukujunduse ja kujundusgraafiliste teoste loomisega. Eesti Kujundugraafikute Liidu liige on Tiit Rammul alates 2006. aastast.

Näitust saab vaadata Tartu Linnaraamatukogu II ja III korruse fuajees ja treppidel 18. oktoobrini.

Täiendav info ja kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

            See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee