Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2017 Astu raamidest välja!  Rahvusvaheliste raamatukogupäevade sündmused Tartu Linnaraamatukogus 

Ühinesime sel suvel rahvusvahelise liikumisega Get Outside the Lines ehk Astu raamidest välja, mille raames kõik liitunud raamatukogud üle maailma (vt www.getoutsidethelines.org) korraldavad septembri teisel nädalal nn raamidest välja üritusi oma raamatukogu külastajatele ja kogukonna liikmetele. Ettevõtmise mõte on üheskoos juhtida laiemat tähelepanu sellele, kuidas raamatukogud ja neis tehtav on viimasel ajal muutunud ning muutumises. 

Raamatukogust saab ikka jätkuvalt raamatuid ja teisi teavikuid laenutada. Seal toimuvad põnevad kohtumised kirjanike ning teiste huvitavate kultuuritegelastega. Kuid teadmised levivad tänapäeval väga mitmel moel ja nii on raamatukogudeski toimumas muutused nende erinevate viisidega kaasa minemiseks. Õppimine ja teadmiste omandamine on muutunud mängulisemaks. Uusi oskusi ja kogemusi saadakse rohkem praktilistel ehk käed külge meetoditel. Raamatukogu on koht erinevateks kogunemisteks ja raamatukogu teenuseid saab tarbida seal, kus see on parasjagu kõige vajalikum ning toredam. 

11.-17. september toimuvad linnaraamatukogus mitmed sündmused, mis tutvustavad lähemalt meie hiljutisi uusi teenuseid: 11. ja 13. septembril tutvustatakse tehnikakirjanduse saalis noortele 3D-printimise vigureid – käed külge moel sellest, mida täpsemalt meil teha saab jms. 13. ja 15. septembril toimub overlok-õmblemise nippide jagamine kogenud õmbleja poolt meie Annelinna harukogu õmblustoas ja tehnikakirjanduse saalis. Üheskoos on vahva meisterdada ja mängida: mida vahvat saab teha paberist ja vildist x-cut masinat kasutades? Koos mängides leiab uusi sõpru, laiendab teadmisi ja omandab oskusi ning vilumusi. 15. septembril jätkab meie Tammelinna harukogus lauamänguhuviliste kooskäimine juba oma kuuendat hooaega. 

Septembri keskel toimuvad erinevates linnaosades linnaosapäevad ja nii osaleme pop-up teenustega 16. septembril Annelinna perepäeval ja 17. septembril Tähtvere kogukonnafestivalil. Meiega koos saab meisterdada ja mängida, kuid teha ka rohevahetust, kus vahetame taime raamatu vastu – ja seda niipidi, et taim meilt ning raamat meile. 

Kõigest lähemalt meie sündmuste kavast ja kalendrist raamatukogu koduleheküljel www.luts.ee. Tulge osalema ja kohtume raamatukogus! 

 

Täpsem teave: raamatukogu arendusjuht Mai Põldaas, tel. 736 1396 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee