Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Uudis - Rannaraamatukogus leidub midagi kõigile (29.06.17)

Anne kanali ääres võtab ilusa ilmaga 3. juulist 11. augustini esmaspäevast reedeni kell 12–18 taas koha sisse rannaraamatukogu. Lisaks tavapärasele lugemisvarale pakub linnaraamatukogu tänavu rannas laenutamiseks ka rannamänge ja kutsub lapsi osalema aktiivsusmängus.

Traditsiooniliselt laenutavad noored malevlased rannas iga päev värskeid ajalehti ning erinevaid ajakirju ja nipiraamatuid. Raamatuvalikus on kergemat sorti meelelahutuslik kirjandus ja kindlasti leidub sirvimiseks aegumatuid koomikseid ja anekdoote nii suurtele kui väikestele huvilistele. Lugemiseks pakutakse kirjandust nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

Esimest korda on lugemisvalikus ka väike kogus populaarsemat uudiskirjandust nii noortele kui ka täiskasvanutele, seega tasub igal juhul pilk peale visata. Kui raamatut rannas läbi ei jõua lugeda, võib rannaraamatukogu templiga varustatud teose koju kaasa võtta ja järgmine kord tagastada randa või lähimasse raamatukogu tagastuskasti. Need lugejad, kelle jaoks rannas olev valik napiks jääb, on alati oodatud suvelugemist otsima linnaraamatukogu peamajja või harukogudesse, mis kuni 20. augustini on avatud suvise töögraafiku alusel tööpäeviti 10-18. 

Lisaks raamatute ja ajakirjade laenutamisele toimub rannas muudki huvitavat. Esmakordselt saab laenutada aktiivseks rannapuhkuseks mõeldud tarvikuid – reketeid, palle ja lendavaid taldrikuid ning seltskonna- ja kaardimänge. Lapsed saavad osa võtta aktiivsusmängust, kus noorte malevlaste juhendamisel saab iga päev kella 14.30 - 16.00 vahel kätt ja jalga proovida erinevate tegevustega. E, K ja R õpetatakse vanu häid jooksu-, keksu-, palli- ja ringmänge, T ja N on muinasjutuvestmine, meisterdamine jt rahulikumad tegevused. Aktiivsusmängus osalejad koguvad iga tegevusest osavõtuga kleepse ja aktiivsematele kogujatele on raamatukogu poolt ka auhinnad.

Rannaraamatukogu töötab ainult ilusa ilmaga, kui ilm on jahe või vihma sajab, tutvuvad malevlased raamatukogu sisetöödega ja aitavad raamatukoguhoidjaid. Aktiivsusmäng toimub halva ilmaga tavapärasel pärastlõunasel kellaajal raamtukogu laste ja noorteosakonnas. 

Korraldajad loodavad, et suvi tuleb päikesepaisteline ja iga puhkaja leiab endale rannast meelepärase lugemisvara ja tegevuse.

Täiendav info: Ceili Perlov 7361 390; See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee