Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Uudis - Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Reeli Reinaus (24.04.2017)

Raamatu ja roosi päeva eel, 22. aprillil kuulutati Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus välja Tartu lastekirjanduse auhinna (Lapsepõlve auhind) laureaat.

Auhinna võitis Reeli Reinaus raamatuga „Kuidas mu isa endale uue naise sai“, mille andis välja kirjastus Tänapäev. Auhinnale kandideerisid 2016. aastal ilmunud laste- ja noorsooraamatute autorid.

Reeli Reinaus (1977) tuli lastekirjandusse 2008. aastal jutustusega „Saladuslik päevik”. Sestpeale on temalt igal aastal ilmunud üks-kaks laste- või noorteraamatut. Tänaseks on tema kontol koos paari täiskasvanutele kirjutatud teosega üle 20 raamatu. Reeli Reinaus tabab hästi eeldatava lugeja maitset ja vajadusi ja ning peab silmas ka tema vastuvõtuvõimet. Tema käes õnnestuvad ühtviisi laste argielu kirjeldused, probleemromaanid noortele, kriminullid ja müstikaga pikitud põnevuslood (allikas: Eesti Lastekirjanduse Keskuse koduleht). 

Auhinna võitnud „Kuidas mu isa endale uue naise sai“  on žürii hinnangul kaunikesti naljakas näkiliste välimääraja lastele, kus aastate eest leseks jäänud isa püüab teismelise tütre abil uut elukaaslast leida. Kogu naiseotsimise lugu on kirjutatud  kenas ja korralikus emakeeles, rahulikult ja asjalikul toonil. Tegemist on optimistliku ja sooja looga, mis ütleb, et igaühe jaoks on kuskil keegi, tarvis on vaid uskuda, otsida ja see õige üles leida.

Žürii soovitab raamatut nii väikestele kui ka suurematele lugejatele, sest raamatut on kerge lugeda, peatükid on varustatud täpsete pealkirjadega, mis tekitavad huvi edasi lugeda ja annavad mõnusa eelhäälestuse. Raamatule on toredad illustratsioonid teinud Maarja-Liisa Plats.

Tartu lastekirjanduse auhinnale kandideerisid Reeli Reinausi kõrval Aino Pervik raamatuga „Hädaoru kuningas“ (Tänapäev),  Kätlin Kaldmaa raamatuga „Halb tüdruk on jumala hea olla“ (Varrak), Kadri Lepp raamatuga „Poiss, kes tahtis põgeneda“ (Tänapäev) ja  Kairi Look raamatuga „Härra Klaasi pöörane muuseum“ (Tallinna Keskraamatukogu).

Lapsepõlve auhinna esimene laureaat  oli Kairi Look raamatuga “Peeter, sõpradele Peetrike”, möödunud aastal võitis auhinna Andrus Kivirähk raamatuga “Oskar ja asjad”. 

Lapsepõlve auhinda rahastab  Tartu linn, auhinna väljaandmist korraldab Tartu Linnaraamatukogu koos Mänguasjamuuseumiga. Viieliikmelise žürii tööd juhtis Contra. Žürii arvamust auhinnale kandideerinud raamatutest saab lugeda linnaraamatukogu kirjandusveebi lugemissoovituste blogist

https://lugemissoovitus.wordpress.com/2017/04/04/tartu-lastekirjanduse-auhinna-kandidaadid/

Lisainfo: laste- ja noorteosakonna juhataja Ädu neemre, tel 736 1389 või 736 1390

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee