Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Uudis - Ove Büttner ja Tiit Rammul avavad ühisnäituse (16.11.2016)

16. novembril kell 15 avatakse Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis maalikunstnik Ove Büttneri ja graafik Tiit Rammuli ühisnäitus. Näitus kannab

ladinakeelset pealkirja "Novem", sest see on üheksas näitus, mille need kaks kunstnikku koos on Tartu Linnaraamatukokku üles pannud. Tööd on valminud käesoleval aastal. Seekord on mõlema kunstniku teostel puäntillistlikke jooni - maalikunstnik ja graafik suhtlevad näitusel täppide keeles.

Büttneri ja Rammuli esimene ühisnäitus oli linnaraamatukogus väljas 2006. aastal ja kandis pealkirja „Vanaisad“. Ove Büttner on oma töid Tartus eksponeerinud seejärel igal aastal, paaril aastal koos Andres Rõugu maalidega, tema jaoks on see juba üheteistkümnes näitus, koos Tiit Rammuliga aga üheksas näitus.

Peamiselt koloristina tuntud Ove Büttner on sündinud 1959. aastal Tallinnas ja lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi tahvelmaali eriala. Büttner on väärtustanud ajaloolisi maalitehnikaid, ta valdab nii laseermaali kui ka 20. sajandi algusaastaist tuttavat  puäntillistlikku maalitehnikat. Kunstniku enda sõnul ta erinevalt neoimpressionistidest ja puäntillistidest ei maali kunagi valgele lõuendile, vaid maalib pildi eri värvi (asuursinise, lasuurrohelise või roosaka) krundi peale laseerivalt (poolläbipaistvalt) puna-rohe-kollakate toonidega, mille järel võib asuda n-ö täpitama.

Tiit Rammul on sündinud 1964. aastal Tartus, õppinud Tartu Kunstikoolis dekoraatori ja Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis graafika erialal. Ta on tegelenud põhiliselt raamatukujunduse ja muude kujundusgraafiliste üllitiste loomisega. Käesoleval näitusel eksponeeritud tööde kohta on kunstnik öelnud: töödeldud, trükitud, kleebitud. Tehnilise võttena on ta kasutanud mimikrit ja puäntillismi, mis on Ove Büttneri maalikäekirja aimdus ning tundus hästi sobivat meeleolu ja piltidega.

Ove Büttneri maalid on eksponeeritud muusikaosakonna galeriis IV korrusel, Tiit Rammuli graafika II ja III korruse fuajees. Näitust saab linnaraamatukogus vaadata 14. detsembrini.

Täiendav info: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee