Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2016 Raamatukogupäevade ajal on mõnus kohtuda raamatukogus

17.10.2016

20. oktoobril algavad 26. üleriigilised raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus!“ 30. oktoobrini kestvate raamatukogupäevade ajal toimub mitmeid erialapäevi ja võistlusi raamatukoguhoidjatele endile, aga ennekõike püüab iga Eesti raamatukogu pakkuda midagi põnevat oma lugejatele. Tartu Linnaraamatukogu kutsub oma lugejaid teatrisse, raamatuesitlustele, kirjanduskohvikutesse, reisijutte kuulama ja kirjanikuga kohtuma. Lisaks saavad lugejad osaleda loosimises “Hea raamatu kõrvale hea kohv!

Raamatukogupäevade ajal on igal laenutajal võimalik lasta end üllatada hea kohviga. Selleks tuleb osaleda raamatukogu ja firma Kohvisemu korraldatud loosimises. Loosikastid on igas teeninduspunktis ja auhinnaks 5 pakki kohvi. Õnnelikud võitjad selguvad 1. novembril.

Kohe raamatukogupäevade avaõhtul, 20. oktoobril vestlevad linnaraamatukogu saalis Hedvig Hanson ja Justin Petrone, koos tehakse ka muusikat. Loomulikult tuleb juttu kirjastuses Petrone Print ilmunud raamatutest: Hedvig Hansoni „Kirju mandrilt“ ja Justin Petrone „Kirju Eestist“. 

Päev hiljem, 21. oktoobril annab keskkogu saalis etenduse „Peedilehe-Liisa“ Sulbi külateater Võrumaalt. See on Airika Saamo lavastatud komöödia kuulsa muusikali „Minu veetlev leedi“ ainetel, mis jutustab loo hilisõhtuses Tallinnas seiklevast noorest tänavatüdrukust. Sel päeval on põhjust minna ka Tammelinna raamatukokku: hommikul toimub noortele ristsõna koostamise töötuba „Hercule Poirot 100“ ja õhtul oodatakse laumänge mängima.

Kuu lõpunädalal toimuvad linnaraamatukogu traditsioonilised kirjanduskohvikud, kirjanikepaar Helga ja Enn Nõu esitleb oma viimati ilmunud raamatuid: „Nartsiss, meesteõgija“ ja „Saaremaa eleegia“, publitsist ja ajakirjanik Marko Kaldur räägib Annelinna raamatukogus oma reisidest Siberisse ja Kaukaasiasse ning nädala lõpetab reedel 28. oktoobril kirjandusõhtu Paavo Matsiniga. Tänavu mitme auhinnaga pärjatud kirjanikuga vestleb Kaspar Jassa ja juttu tuleb muustki kui „Gogoli diskost“.

Raamatukogupäevade ajaks avatakse raamatukogus mitu uut näitust: Tatjana Kutsjuba digigraafika näitus „Pillide müsteerium“, Remi Fadi Assak-Punaku fotonäitus „Üle piiri“, merekultuuriaastale pühendatud raamatunäitus „Mereäärne maa“ ja väljapanek möödunud aasta Eesti kaunimatest raamatutest.

Kõik üritused on tasuta. Raamatukogupäevade kava  on väljas linnaraamatukogu kodulehel www.luts.ee  Kohtume raamatukogus!

Täiendav info: Linda Jahilo tel 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee