Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2016 Tartu Linnaraamatukogus on avatud noorte fotonäitused

20.09.2016

Tartu Linnaraamatukogu II ja III korruse fuajees on 15. oktoobrini avatud Kerly Ilvese fotonäitus “H2O” ja  tema juhendatava MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoringi näitus “Tuttav/Võõras”.

Kerly Ilvese fotonäitus koosneb seitsmest värvitrükis fotost, mis kõik kujutavad vett sellele omasel, aga samas väga erineval moel. Samuti esindab iga foto kindlat tooni vikerkaare värviskaalas. Näitust ajendas koostama vee olulisus meie igapäevaelus. Kahjuks ei pöörata sellele piisavalt tähelepanu ja nii soovib näitus tõsta inimeste teadlikkust vee olulisusest ja ilust. 

Vabakutseline fotograaf Kerly Ilves käsitleb oma töödes tihti tavalisi asju, kohti või hetki, mis aga paljudele  märkamatuks jäävad. Samuti hindab ta ajahamba kätte jäänut ning püüab hoonete, piirkondade või asjade eluiga pikendada, jäädvustades nähtut filmile või digifotofaili. Sel kevadel võis tema n-ö Hiinalinna miljööd kujutavaid fotosid näha Tartu Linnaraamatukogu kohvikus. Peagi ootavad näituseks saamist Toronto eesti kogukonnas ülespildistatud 13 inimese portreed. 

Kerly Ilvese fototegemistega saab end kursis hoida tema blogi kerly.blogspot.com ja veebilehe vahendusel www.kerlyilves.com. Kõiki fotosid on võimalik endale osta, kas raamitult või lihtsalt fototrükina. 

MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoringi noored, kes käivad koos Aeg-Ruumis aadressil Tähe 3, valisid  mitmekülgset lähenemist pakkuva teema “Tuttav/Võõras”.

Näitusel on üleval 12 fotot ringi viielt liikmelt ja juhendaja Kerly Ilveselt. Võimaluse oma töid esitada said kõige aktiivsemad ringi liikmed. Noored uurisid oma töid tehes fotograafia põnevat tehnikat – topeltsäri. Selle tundmine eeldab häid teadmisi särituse mõistest, aga kindlasti oli fotode tegemise juures sama oluline pildistaja loovus ja teemapüstitus. Kõik fotod on varustatud õpilaste endi kirjeldustega oma töö kohta.

MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoring on varem oma fotosid esitlenud paaril korral Tasku keskuses, Turu linna infopunktis Tartus ja kaupluses Fotoluks.

MTÜ Noored Toredate Mõtetega tegemistega saab ennast kursis hoida nende blogi kaudu aadressil fotoring.blogspot.com ja  Facebooki vahendusel www.facebook.com/ntmfotoring 

 

Lisateave: Kerly Ilves, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , www.kerlyilves.com

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee