Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2016 Rannaraamatukogu jätkab sissetallatud rajal

30.06.2016

Vabaõhuraamatukogu on juba kaheteistkümnendat suve toimuv projekt, mis tutvustab  13.-18. aastastele noortele raamatukoguhoidja ametit. Noored laenutavad rannas suvitajatele raamatuid, ajakirju ja värskeid ajalehti ning loevad väikestele soovijatele muinasjutte.

Rannaraamatukogu töötab Anne kanali ääres alates 27. juunist kuni 5. augustini esmaspäevast reedeni kella 11.00-18.00. Muinasjutupooltunnid toimuvad igal kolmapäeval algusega kell 12.00.

Eelnevate aastate kogemusele toetudes on rannaraamatukogu lugemisvaras suurem rõhk pandud erinevatele ajakirjadele ja värsketele ajalehtedele. Väike raamatuvalik koosneb peamiselt meelelahutuslikust kirjandusest, natuke on ka eriala- ja nipiraamatuid ning lasteraamatuid.  Rannaraamatukogu lugemismaterjal on nii eesti kui ka vene keeles. 

Kõige uuemaid raamatuid rannast siiski ei leia ja seepärast on kõik lugejad, kelle jaoks rannaraamatukogu valik napiks jääb, oodatud linnaraamatukogu peamajja või harukogudesse, mis on  kuni 19. augustini avatud suvise töögraafiku alusel tööpäeviti 10-18. 

Rannaraamatukogust saab lugemisvara laenata ja muinasjutte kuulata vaid ilusa ilmaga. Kui ilm ei soosi rannas olemist, leiavad malevlased tööd „päris“ raamatukogus: korrastavad riiuleid, kontrollivad tagastatud filme ja teevad teisi raamatukogutöid ning ka muinasjutupooltunnid toimuvad sel juhul raamatukogu  laste- ja noorteosakonna muinasjututoas.  

Korraldajad loodavad, et suvi tuleb päikesepaisteline ja puhkajad leiavad endale rannast meelepärase lugemisvara ja tegevuse.

 

Täiendav info: personalijuht  Ewa Roots tel 736 1399

 

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee