Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2016 Noored toredate mõtetega esitlevad oma fotosid

21.06.2016

Kolmapäevast, 22. juunist kuni 5. augustini on Tartu Linnaraamatukogus II ja III korruse fuajees avatud MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoringi näitus “ ...LOOM“. Fotoringi noored, kes käivad koos Aeg-Ruumis aadressil Tähe 3, valisid ühiselt just selle, mitmekülgset lähenemist pakkuva teema.

Näitusel esitlevad oma loomingut koos 11 fotoringi liiget  ja ringi juhendaja Kerly Ilves. Noored said kõik ühesuguse ülesande – pildistada oma nägemus teemal ...LOOM. Tänu eesti keele rikkusele oli võimalik vastavat sõna põimida väga paljudesse erinevatesse lähenemistesse. Kohaletulnu võib üllatuda noorte leidlikkuse üle. Kõik fotod on varustatud õpilaste endi kirjeldustega oma töö kohta.

 Näituse algatajaks on MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoringi juhendaja Kerly Ilves, kes pikaajalise ringijuhendajana on ikka püüdnud oma õpilastele väljendusvõimalusi leida. Näitus on ideaalne võimalus õpilaste arendamiseks ning loovuse rakendamiseks: tuleb leida enda jaoks huvitav ja samas ka originaalne lähenemine. 

Väga oluline on, et koht, kus õpilaste töid näha saab, oleks ligipääsetav ja mugav ka vaatajatele. Ühingu noorte fotohuviliste arvates on Tartu Linnaraamatukogu just selline koht. Juhendaja loodab, et näitus puudutab noori fotohuvilisi: nad on saanud võimaluse ennast teostada ja jõuavad oma fotodega suurema vaatajaskonna ette. Eesmärk on, et noored saavad innustust ja julgust oma fotosid ka edaspidi avalikult presenteerida.

Aasta alguses olid noorte näitusefotod üleval Tasku keskuses. MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoring on lisaks Tasku keskusele varem oma fotosid esitlenud paaril korral Tartu Linnaraamatukogus, Turu linna infopunktis Tartus ja  kaupluses Fotoluks.

MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoringi tegemistega saab ennast kursis hoida nende blogi fotoring.blogspot.com ja  Facebooki vahendusel: https://www.facebook.com/ntmfotoring 

Fotoring ootab fotograafiahuvilisi noori fotograafia huviringi taas sügisel!

 

Lisateave: Kerly Ilves, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., fotoring.blogspot.com

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee