Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2016 Linnaraamatukogus avati nahadisaini üliõpilaste näitus „Käest kätte“

17.05.2016

Tartu Linnaraamatukogu IV korruse fuajees saab 18. maist 18. juunini vaadata Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini osakonna üliõpilaste ühisnäitust „Käest kätte“, alapealkirjaga „Käega loodust käepärase (naha)kunsti(pärandi)ni.“

Tartu Kõrgema Kunstikooli TKK nahadisaini osakonna üliõpilaste näitus „Käest kätte“ kätkeb endas peene ja hoolika käsitööna valmivate värvikate ja praktilist väärtust omavate nahkesemete kujunemist käega katsutavaks ja käest kätte päranduvateks nahakunsti teosteks. Näitusel on esindatud nii nahadisaini kui köitekunsti näiteid ning esemeid ühendab tervikuks kasutatud materjal – nahk.

Nahadisaini  osakonna eesmärk on koolitada keskkonnatundlikke ja loovaid isiksusi, kes leiavad oma tegevusvaldkonna disainerite, kunstnike ja restauraatoritena. Käsitletavad teemad annavad erialaoskusi alates naha töötlemise tehnikatest kuni raamatuköitmise ja konserveerimise/restaureerimise ning mitmesuguste nahktoodete ja -aksessuaaride disainimiseni. Nii peegeldabki  üliõpilastööde väljapanek laia loominguspektrit  ning heidab pilgu erinevatele võimalustele, mille keskel tudengid õppeajal töötavad ja kordumatuid teoseid loovad.

Tudengite töid on juhendanud nahadisaini osakonna õppejõud: Rutt Maantoa, Juta Mölder, Kaia Lukats, Tõnu Ojaperv ja Kristel Suigussaar.

Näitus on Tartu Linnaraamatukogus avatud 18. juunini.

Lisainfo: TKK nahadisaini osakonna juhataja Rutt Maantoa, e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee