Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2016 Tartu Linnaraamatukogu kutsub sünnipäevale 

04.04.2016

7. aprillil möödub 103 aastat Tartu Linnaraamatukogu asutamisest. Sünnipäeva tähistamiseks oleme kokku pannud kultuuriprogrammi, millest osa saama ootame raamatukogu lugejaid ning kõiki huvitatud kaaslinlasi. Sünnipäevaüritused toimuvad 5. aprillist – 12. aprillini keskkogus, Tammelinna ja Karlova-Ropka harukogus. 

Sünnipäevakavas on sündmusi lastele, noortele ja  täiskasvanutele, kirjandusürituste kõrval on harivaid üritusi ja kogu perele meelelahutust pakkuv kontsert. Silmaringi laiendavad kindlasti kohtumisõhtu geenitehnoloog Lili Milaniga ja Iraani teemaline õhtu tõlkija ja teoloogi Kalle Kasemaaga. Sünnipäevanädala venekeelsel üritusel esitletakse raamatut „Juri Lotmani autoportreed“ ja loomulikult on kavas ka traditsiooniline lugemissoovituste õhtu. Kontserdi annab noorte folklooriklubi Maatasa, mis valiti Tartu linna 2016. a esinduskoosseisuks rahvakultuuri valdkonnas.

Lisaks kutsume ühe nädala jooksul, 4. – 8. aprillini kõiki huvilisi osalema sünnipäeva kirjanduslikus mälumängus raamatukogu Facebooki lehel!  Iga päev loositakse õigesti vastanute vahel välja üks raamat kirjastuselt Petrone Print või Fantaasia. Raamatukokku tulles tasub kindlasti üle vaadata ka raamatukogus väljas olevad näitused: näiteks „Mänguasjamuuseum loeb!“ laste- ja noorteosakonnas, Merike Mäemetsa  nukunäitus II korrusel, Viktoria Siku maalinäitus II ja III korruse fuajees ning filateelianäitused Samuel Golombi kogust muusikaosakonnas.

 

MEIE SÜNNIPÄEVAKAVA

5. aprillil  kell 16.30 – 19.30 keskkogu saalis

NaNoWriMo kirjutamisõhtu

NaNoWriMo (National Novel Writhing Month) tutvustusel ja loovkirjutamise õhtul aitame leida ideid ja motivatsiooni kirjutamiseks. 

 6. aprillil kell 12.30 Karlova-Ropka harukogus (Tehase 16)

Noortega kohtuvad noored autorid Silvia Urgas, Anett Tuisk ja Kristi Piiper

Kolm kirjandusdebütanti on kõik Tartuga lähedalt seotud! 

 6. aprillil kell 17.00 keskkogu saalis  

Kohtumisõhtu geenitehnoloog Lili Milaniga  "Eluraamatu lugemine“

Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu vanemteadur, noore teadlase preemia laureaat Lili Milani räägib geenitehnoloogia võimalustest meditsiinis. 

 7. aprillil laste- ja noorteosakonnas kell 11.00 otsimismäng „Head lasteraamatud“ ja kell 12.00  kohtumine lastekirjanik Heidi Rabaga, raamatu „Sander Säinas ja lendav siga“ autoriga. 

 7. aprillil kell 17.00 keskkogu saalis

Kohtumisõhtu tõlkija ja teoloogi Kalle Kasemaaga „Mida me teame Iraanist?“ Juttu tuleb Kalle Kasemaa tõlgitud iraani autori Iradz Pezeškzadi romaanist „Minu onu Napoleon“, Iraani ajaloost ja tänapäevast, Iraani Islamivabariigi rollist Lähis-Idas, sh Süüria konfliktis. 

8. aprillil kell 18.00 keskkogu saalis

Tartu folklooriklubi Maatasa kontsert             

Maatasa ühendab noori vanuses 12 -25 ja tutvustab Lõuna-Eesti pillilugusid, laule ja tantse 19. sajandi lõpust ja 20. sajandi algusest. Juhendaja Halliki Pihlap. 

 9. aprillil kell 14.00 keskkogu saalis 

Raamatuesitlus: „Juri Lotmani autoportreed“ sarjast Bibliotheca LOTMANIANA (TLÜ, 2016) 

Raamatut tutvustab Tallinna Ülikooli Semiootikavaramu vanemteadur Tatjana Kuzovkina. Raamat on kolmes keeles: eesti, vene ja inglise keeles, üritus toimub vene keeles.  

12. aprillil kell 17.00 raamatukogu kohvikus Tort ja Trühvel

Lugemissoovitused. Raamatuid soovitavad linnaametnik Kristel Kalda  ja kirjanik Aare Pilv. 

12. aprillil kell 18.00 Tammelinna raamatukogus (Suur kaar 56)

Kirjandus- ja muusikaõhtu „Heledusse uppumine“

Oma loomingut tutvustab kirjanik ja tõlkija Mathura, laulab ja musitseerib Kadi Uibo

 

Täiendav teave: Linda Jahilo

Parimate soovidega Linda Jahilo, avalikkussuhete juht

tel 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee