Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2016 Tartu bluusikuu tuleb kontsertide, näituste ja loengutega

 02.02.2016

Veebruar on selgi aastal Tartus bluusikuu, mis sedapuhku tähendab lisaks kontsertidele ka temaatilisi näitusi ja loenguid bluusi ajaloostKolmapäeval, 3. veebruaril esineb autorilaulu klubis kohvikus Krempel Tartu bluusikitarrist Andres Roots; nädal hiljem, 10. veebruaril astub sealsamas üles Soome suupillivirtuoos, kitarrist ja laulja Jantso Jokelin oma duoga.

17. veebruaril kell 18 avatakse Tartu linnaraamatukogus kaks näitust: linnaraamatukogu ja Tartu ülikooli raamatukogu fonoteegi heliplaate tutvustav "Bluus Tartu raamatukogudes” ning Finnish Blues Society ry ja ajakirja Blues News koostatud fotonäitus "Poolsada aastat bluusi Soomes". Fotodel on jäädvustatud mitte ainult põhjanaabrite endi muusikud, vaid ka 1960ndatest alates Soomet külastanud rahvusvahelised staarid Son House'ist B.B. Kingini. Näitus on mööda Soomet rännanud 2012. aastast ning Tartu on selle esimene välismaine sihtpunkt.

Näituste avamisel astuvad linnaraamatukogu muusikaosakonnas poolakustilise kontserdiga üles Alar Kriisa & Vilho Meier ansamblist Cathouse Radio, Enn Vei & Priit Part ansamblist Steam Engine, inglise klaverimängija ja laulja Louie Digman, ja Andres Roots. Tartu ülikooli raamatukogu fonoteegihoidja Roots kõneleb bluusi ajaloost lähemalt sealsamas 19. ja 26. veebruaril ning 4. märtsil toimuvatel loengutel, mis on kõigile avatud.

Elektrilise bluusroki huvilised kogunevad aga 18. veebruaril Varjendisse, kus Tartu Bluusiklubi õhtul esinevad ansamblid Ol' Mill, Autt of Office ja Random Deal.

Tartu Bluusiklubi alustas kooskäimist veebruaris 2011.

Lisainfo: Meery Salu tel 736 1394

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee