Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2015 Mari Järve esitleb romaani “Klaasmeri” vestlusõhtuga “Kontakt ja konflikt”

04.12.2015

8. detsembril  kell 17.00 esitleb Mari Järve Tartu Linnaraamatukogu peatselt avatava  kohviku Tort ja Trühvel ruumides  (Kompanii 3/5, I korrus) oma hiljuti ilmunud imeulmeromaani “Klaasmeri”, mille andis välja kirjastus Hea Lugu. Esitlus toimub vestlusõhtuna hetkel ülimalt aktuaalsel teemal “Kontakt ja konflikt”. Teema üle arutlevad raamatu autor populatsioonigeneetik Mari Järve ja politoloog Piret Ehin.

Mari Järve võtab vestluse lähtekoha kokku nii: “Meie maailma ajaloost on teada, et erineval arengutasemel kultuuride kokkupuude ei too üldiselt kaasa häid tagajärgi, vähemalt mitte mõlemale poolele, ja teisiti pole see ka „Klaasmere“ maailmas. Kuid on selge, et selliseid kontakte pole võimalik vältida. Kas kontaktist peab paratamatult saama konflikt?”

Oma sügisel ilmunud ulmeromaani sisu kohta ütleb autor järgmist: “Mis on õige – kas võõrast kindlasti vaenlaseks pidada või rääkida temaga nagu teise inimesega ikka ja omad sellega reeta?  „Klaasmere“ maailm võib küll olla teine, selle taevas paista kaks kuud ja ühe loodusseadusena toimida  võlukunst, aga sellegipoolest ei tarvitse see meie maailmast nii palju erineda. Omad ja võõrad, isiklike veendumuste põrkumine oma rahva maailmavaatega, truudus ja reetmine on ikka samad, nagu ka küsimus, kas alati on üldse olemas õige valik.”

Mari Järve on populatsioonigeneetik, kes uurib teadurina rahvaste ajalugu nende DNA põhjal. Ta on kaitsnud doktorikraadi molekulaarbioloogias ja töötanud bioloogiaõpetajana. Mari elab abikaasaga Mulgimaal talus, peab mesilasi ja kirjutab, sest teisiti ei saa. Mari Järve esikteos “Esimene aasta” ilmus 2011. aastal. See on postapokalüptiline põnevusromaan ebolaviiruse pandeemiast, mis tabab ka Eestit.

Täiendav info: Mari Järve See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., raamatukogust Linda Jahilo tel 736 1374

 

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee