Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2015 Linnaraamatukogu alustab kinkeraamatute jagamist 2015. aastal sündinud lastele

26.11.2015

Tartu Linnaraamatukogu alustab kinkeraamatute jagamist 2015. aastal sündinud väikestele tartlastele pühapäeval, 29. novembril, mil raamatukogu laste- ja noorteosakond on advendiüritusteks erandkorras avatud kell 16-19. 

Edaspidi antakse lasteosakonnas kinkeraamatuid pidulikult üle kolmapäeviti kell 10.30 algavatel muinasjutuhommikutel. Kinkeraamatu kättesaamiseks võib aga ka sobival ajal raamatukokku tulla ja oma soovist raamatukoguhoidjale teada anda. Raamatuid jagatakse keskkogu laste- ja noorteosakonnas, Annelinna, Tammelinna ning Karlova-Ropka harukogus.

Kultuuriministeeriumi tellimusel valmis paar kuud tagasi raamat “Pisike puu”, mida kingitakse kõigile Eestis sündinud lastele, et väärtustada omamaist lasteraamatut ja lugemist juba varases eas. Traditsiooni algatas 2007. aastal Eesti Lastekirjanduse Keskus raamatuga “Minu esimene raamat”. Vahepeal oli vastsündinute raamatu väljaandjaks SA Kultuurileht, nüüd on raamatu koostamine ja väljaandmine taas lastekirjanduse keskuse käes.

Beebiraamat “Pisike puu” on mõeldud 2015 –2016 sündinud lastele. Nime sai raamat Ott Arderi samanimelise luuletuse järgi. Kokku on raamatus 50 luuletust-juttu nii klassikast kui ka uuemast lastekirjandusest, raamatu illustreeris Catherine Zarip. Raamatu vahel on väike infoleht lapsevanemale, kus jagatakse soovitusi, kuidas väikelastes raamatuhuvi tekitada.

Tartu linnas on 2015. aasta jaanuarist oktoobri lõpuni sündinud 965 last. Seega sünnib kuus ligi 100 väikest tartlast ja raamatukogu ootab hetkeseisuga  kinkeraamatu järele rohkem kui  tuhandet peret. Kinkeraamatud on raamatukogus olemas ka kõigi 2016. aastal sündivate laste jaoks. Lapsevanemal tuleks kinkeraamatu kättesaamiseks  raamatukokku kaasa võtta lapse isikukoodiga dokument. 

29. novembri advendiõhtu kava linnaraamatukogus on kirju, lisaks beebiraamatute jagamisele toimub muudki: lugemiskoertele saab ette lugeda jõulusalme, Meeri meistritoas saab omanäolisi jõulukaarte kujundada, jõulukontserdi annavad II muusikakooli plokkflöödiõpilased ning Tartu loomade varjupaiga juhataja räägib hoolimisest, vastutusest ning loomadest, kelle koduks on varjupaik. 

Täiendav info: laste- ja noorteosakonna juhataja Ädu Neemre tel 736 1389

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee