Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2015 Raamatukogupäevad kutsuvad kohtuma raamatukogus

19.10. 2015

Tartu Linnaraamatukogu kutsub osa saama 25. üleriigilistest raamatukogupäevadest, mis toimuvad traditsiooniliselt 20. –30. oktoobrini. Raamatukogupäevade ajal avatakse mitu põnevat näitust, tehakse teatrit, toimuvad kirjandusõhtud ja kontserdil kõlab head tuju loov muusika.

Lisaks kirjandus- ja kultuurisündmustele mälestatakse raamatukogupäevade ajal endist kolleegi. 23. oktoobril avatakse raamatukogu kõrval Peeter Põllu pargis mälestuspink rahvaraamatukogude arengu eest hea seisnud eluaegsele raamatukoguhoidjale Elle Tarikule, kes aastatel 1975 –1983 juhtis Tartu linnaraamatukogu.

Raamatukogupäevad linnaraamatukogus algavad 20. oktoobri pärastlõunal Anne Prangeli maalitud trummide näituse avamisega, teine näituse avamine on kavas juba  22. oktoobril. Avatav näitus “Tartu kirjastused 5: Postimees” lõpetab Tartus tegutsenud kirjastusi tutvustava näituste sarja. Lugejatega tulevad kohtuma kaks autorit, kelle tänavu ilmunud teosed on palju tähelepanu pälvinud. 22. oktoobril astub Annelinnas publiku ette “Nullpunktiga” tuntuks saanud ja tänavu romaani “Täna on täna ja forever on forever” autor Margus Karu. Pea nädal hiljem, 28. oktoobril on keskkogu kirjandusõhtu külaline Armin Kõomägi, kelle teos “Lui Vutoon” võitis Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistluse.

Publitsist ja ajakirjanik Marko Kaldur esitleb 30. oktoobril Tammelinna raamatukogus oma reisiraamatut “4x4 ekspeditsioonid Siberisse ja Kaukaasiasse”. Oma lugejatega tulevad kohtuma veel laste- ja noortekirjanikud Grethe Rõõm, Sulev Oll ja Heli Künnapas.

Laupäeval, 24. oktoobril esineb raamatukogu saalis improvisatsioonilise teatri trupp Kogu Moos ja 29. oktoobril annab samas heatujukontserdi  Trio Naturale kossseisus Ants Nuut, Teet Veskus ja Allan Jakobi. Kontserdil kõlab meeleolukas muusika, sh ka klassikaline muusika ootamatus võtmes.

Raamatukogupäevade ajal toimub kaks kirjanduskohvikut. Noorte pop-up kohvikus on 27. oktoobril vaatluse all itaalia kirjaniku Niccolo Ammaniti raamat “Ma ei karda”, raamatukogu igakuises kirjanduskohvikus arutletakse Jan Kausi romaani “Ma olen elus” üle.

Raamatukogupäevade kava on väljas linnaraamatukogu kodulehel www.luts.ee

Info tel 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee