Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2015 Tartu Linnaraamatukogus toimub kümnes vene kirjanduse nädal

24.09.2015

Tartu Linnaraamatukogu korraldab kümnendat aastat septembri lõpus vene kirjanduse ja kultuuri nädalat. 2006. aastal alanud ettevõtmine on saanud traditsiooniks. Kümne aasta jooksul on vene kirjanduse nädal laienenud vene kirjanduse ja kultuuri nädalaks,  sündmused ei taha enam ühe nädala sisse ära mahtuda ja osa üritusi toimub heade koostööpartnerite toel väljaspool linnaraamatukogu ruume.

28. septembriga algava nädala sisse mahub Ella Agranovskaja ja Nikolai Šarubini uus dokumentaalfilm “Tarkovski. Eesti süžee”, mis lõpetab filmitriloogia tuntud režissööri elust ja loomingust, samuti TÜ emeriitprofessori Irina Külmoja loeng Eestis kõneldavast vene keelest. Kolmapäeval, 30. septembril oodatakse huvilisi TÜ Kunstimuuseumi näitusele ”Ikoonide inimlik ja jumalik maailm”, selgitusi jagab näituse kuraator Külli Valk.  1. oktoobril paneb kultuurinädalale punkti Natalja Trošina vene romansside õhtu “Möödunud päevade võlu”. 

Eelüritustena on juba toimunud Iisraelis elava  Oleg Stepanovi autorilaulude kontsert, külas käis Nadežda Katajeva-Valk, Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia laureaat, raamatu “Seal, kus ma sündisin” autor  ja kirjanduskohvikus oli arutlusel pseudonüümi M. Agejev all 1936. a Pariisis ilmunud raamat “Romaan kokaiiniga” ning külas teose eesti keelde tõlkinud Kaspar Jassa. Lasteüritused toimuvad seekord alles oktoobris ja lapsi oodataks kohtuma raamatu “Rääbu” autori Pavel Varuniniga ja selle eesti keelde tõlkinud Peeter Volkonskiga.

Kultuurinädala korraldaja Yaroslava Shepeli sõnul on vene nädala eesmärk tuua ühte saali kokku nii eesti kui ka vene keelt emakeelena kõnelev publik. Nädala sündmuste kaudu püütakse elavdada huvi vene kirjanduse ja kultuuri vastu, otsitakse seoseid eesti ja vene kultuuri vahel, tutvustatakse eestivene kirjanikke ja teisi loomeinimesi.

Kõik üritused on osalejatele tasuta ning nädala täpne kava on väljas raamatukogu kodulehel aadressil www.luts.ee.

Täiendav info: Yaroslava Shepel tel 736 1383

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee