Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2015 Avatakse kolme kunstniku ühisnäitus "Armastusega..."

17.09.2015

18. septembril kell 16 avatakse Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis kolme kunstniku ühisnäitus “Armastusega…”. Näitusel on eksponeeritud Ove Büttneri ja Andrus Rõugu maalid ning graafik Tiit Rammuli fotokollaažid.

Peamiselt koloristina tuntud maalikunstnik Ove Büttner (s. 1959. a. Tallinnas) on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (ERKI) tahvelmaali eriala 1989. aastal. Büttner on väärtustanud ajaloolisi maalitehnikaid,  valdab nii laseermaali kui ka 20. sajandi algusaastaist tuttavat puäntillistlikku maalitehnikat. Tema töid on eksponeeritud Saksamaal, Rootsis, Soomes, Kanadas ja mitmel pool Eesti kunstigaleriides. Tartu Linnaraamatukogus on ta oma töid eksponeerinud alates 2006. aastat, käesoleval näitusel on väljas 2014. ja 2015. aastal valminud tööd.

Ka Andrus Rõuk (s. 1957 a. Tallinnas) on lõpetanud ERKI 1989. aastal, saades teatrikujunduse eriala diplomi.  Ta on kujundanud teatrilavastusi ja raamatuid ning avaldanud luulekogu “Vapp lipp pealinn” (2000). Näitustel on Rõuk esinenud alates 1977. aastast. Käesoleval näitusel esitleb ta valikut oma akrüül- ja õlimaalidest. Väljapanek on pühendatud Lõuna-Eesti pealinnale ja tema elanikele. Rõugu tööd on valdavalt minimalistlikud, ulatudes geomeetrilisest vormist kuni ekspressiivse eneseväljenduseni.

Tiit Rammul (s.1964 Tartus) on õppinud Tartu Kunstikoolis dekoraatori erialal ja lõpetanud 1990. aastal ERKI graafika erialal. Ta on osalenud mitmetel näitustel, sealhulgas varemgi koos Ove Büttneriga. Rammul on peamiselt tegelenud raamatukujunduse ja muude kujundusgraafiliste üllitiste loomisega. 2004. aastal kujundas ta neli fassaadiakent Eesti esindusele Euroopa Liidus, 2006. aastal sai Tallinna IV rakenduskunsti triennaalil Grand Prix rühmituse MUKI koosseisus,  tema plakateid on  korduvalt eksponeeritud Haapsalu Graafilise Disaini Festivali väljapanekutel. Hetkel on Rammulil päevakorras kollaaž nii tehnilise võtte kui ka kompositsioonina.

Kolme kunstniku ühisnäitust saab Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis ning II ja III korruse fuajees vaadata 17. oktoobrini.

Täiendav info: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., või Linda Jahilo tel 736 1374. See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

 

 

 

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee