Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2015 Rannaraamatukogu jätkab sissetallatud rajal

Anne kanali ääres töötab 29. juunist kuni 7. augustini rannaraamatukogu. Vabaõhuraamatukogu on puhkajatele avatud esmaspäevast reedeni kell 11-18.

Rannaraamatukogu on juba üheteistkümnendat suve toimuv ettevõtmine, mis annab tööd 13.-18. aastastele noortele. Laenutades rannas suvitajatele raamatuid, ajakirju ja värskeid ajalehti saavad noored teha tutvust raamatukoguhoidja ametiga.

Raamatuvalikus on peamiselt meelelahutuslik kirjandus, samuti valik eriala- ja nipiraamatuid ning ära pole unustatud ka lapsi. Eelnevate aastate kogemusele toetudes on suurem rõhk pandud erinevatele ajakirjadele ja värsketele ajalehtedele. Lugemismaterjal on rannaraamatukogus nii eesti kui ka vene keeles.

Kõige uuemaid raamatuid rannast siiski ei leia ja seepärast on kõik lugejad, kelle jaoks rannaraamatukogu valik napiks jääb, oodatud linnaraamatukogu peamajja või harukogudesse, mis kuni 23. augustini on  avatud suvise töögraafiku alusel tööpäeviti 10-18.

Rannaraamatukogust saab lugemisvara laenata vaid ilusa ilmaga. Kui ilm ei soosi rannas olemist, leiavad malevlased tööd „päris“ raamatukogus: mängivad lastega lauamänge või loevad neile ette muinasjutte, korrastavad riiuleid, kontrollivad tagastatud filme ja teevad teisi raamatukogutöid.

Korraldajad loodavad, et suvi tuleb päikesepaisteline ja puhkajad leiavad endale rannast meelepärase lugemisvara ja tegevuse.

Täiendav info: raamatukogu personalijuht Ewa Roots tel 736 1399

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee