Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2015 Anna Litvinova tõi Tartusse maalid  Maroko sadamalinnast 

28.05.2015

Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis on alates sellest nädalast vaadata kunstnik Anna Litvinova maalinäitus “Essaouira elu. Maroko”.  Essaouira on Maroko sadamalinn, mis on kunstnikku inspireerinud juba aastaid. Tartus on näitusel väljas maalireisidel valminud kümmekond pilti  aastatest 2012 ja 2013.

Kunstniku sõnul  on ta  Marrakeshist 170 kilomeetrit lääne pool asuvas linnas joonistades ja maalides veetnud ilusaid hetki. Talle meeldib sadamaõhkkond ja kalurite elu, aga ka katusemaailm imeliste vaadete ja erilise valgusega. 

Anna Litvinova ütleb oma maalide kohta nii: “Ma armastan Essaouira tuult ja kitsaid hämaraid tänavaid, just need annavad sellele linnale talle iseloomuliku ilme. Ma ei tea iial, kuhu ma maalimise käigus jõuan. Maalides lasen ma pintslil end vabalt kanda, tantsida lõuendil Essaouira rütmides. »

Anna Litvinova (1976) on lõpetanud Tallinna Kunstiakadeemia maalieriala 1998. aastal, näitustel on ta esinenud alates 1993. aastast. 

Maalinäitus Maroko sadamalinnast on Tartu Linnaraamatukogus avatud 20. juunini raamatukogu lahtiolekuaegadel.

 

Täiendav info:  www.annalitvinova.com , raamatukogust tel 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee