Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2015 Tartu Linnaraamatukogu kutsub sünnipäevale

01.04.2015

 

7. aprillil möödub 102 aastat Tartu Linnaraamatukogu asutamisest. Raamatukogu tähistab sünnipäeva 7. – 10. aprillini lugejatele ja kõigile kaaslinlastele mõeldud sünnipäevaprogrammiga, mille sisse mahub kohtumine polaaruurijaga, lugemissoovitused ja luuleõhtu, kontsert ja filmiõhtu, külla tuleb palju lastekirjanikke ning kolme päeva jooksul saab viivisevabalt tagastada kauaks kätte ununenud raamatuid. 

Sünnipäevakava algab 7. aprillil traditsiooniliste lugemissoovitustega. Muusika-aastal on üheks soovitajaks muusik Ants Johanson, temaga koos jagab soovitusi ajalehe Sirp kirjandustoimetaja Pille-Riin Larm. Sama päeva õhtul annab raamatukogu rõdul kontserdi ansambel Tuuli Trummid. Teine kontsert on kavas järelüritusena 16. aprillil, mil Karlova –Ropka raamatukogu kutsub kergemuusikasõpru salongiõhtule “Tantsides kevadesse”.

8. aprillil on külas Antarktika järvede uurija Enn Kaup, kes on osalenud üheksas Antarktika ekspeditsioonis. Tema raamatud “Armulugu Antarktikaga” ja “Imekaunis Antarktika” pärjati 2014. aasta parima reisiraamatu tiitliga, viimane neist sai II preemia ka Eesti teaduse populariseerimise konkursil.

Luuleraamatuid ei laenutata palju, samas on väga populaarne raamatukogu blogi Luuleleid. 9. aprilli luuleõhtul “Sellist maailma ma tahangi” saavad  kõik luulesõbrad koos esinemas näha ja kuulata kolme põnevat luuletajat – publiku ette astuvad Kaur Riismaa, Sveta Grigorjeva ja Jürgen Rooste ning kaasa löövad muusikud Kristel Mägedi ja Vootele Ruusmaa.  Kaur Riismaad võib pidada hetkel kõige kuumemaks luuletajaks, sest emakeelepäeval  pärjati teda Eesti Kultuurkapitali 2014. aasta luulepreemiaga. Samal päeval on luule- ja muusikaõhtu ka Tammelinna raamatukogus, kus üles astuvad Külliki ja Raul Veede ning musitseerib Alar Randoja.

10. aprillil esitletakse raamatut ja linastub dokumentaalfilm vürstinna Jelizaveta Šahhovskajast. Kultuurilooliselt põnevate teoste autorid on Ella Agranovskaja ja Nikolai Šarubin. Nii film “Vene vürstinna Eesti missioon” kui ka raamat “Missioon. Vürstinna J. D. Šahhovskaja. Ajaga raamitud portree” jutustavad Eestimaa kuberneri Sergei Šahhovskoi abikaasa missioonist rajada lihtrahvale ravilaid, koole ja vaeslastekodusid. Raamat on nii eesti kui vene keeles ja filmil on eestikeelsed subtiitrid.

Lastekirjanikke käib sünnipäevanädala jooksul raamatukogus ligi kümmekond. Anti Saar kohtub lastega Tammelinna raamatukogus, Contra Karlova-Ropka raamatukogus. Keskkogus saavad kirjanduslikus otsimismängus osalevad lapsed autogrammi küsida koguni kuuelt Tartu lastekirjanikult, teiste seas näiteks Lehte Hainsalult ja Mika Keränenilt. Annelinna raamatukogus mängivad Tartu Hansa Kooli lapsed näidendit “Kaasaegsed punamütsikesed”.

Hajameelsetele lugejatele teeb raamatukogu viivisevabaduse näol kingituse kolmel päeval -  9. aprillist kuni 11. aprillini. Kui lugeja tagastab kõik laenutähtaja ületanud  raamatud, CD-d, DVD-d jne, siis kustutatakse ka kõik kogunenud viivised. 

 

Täiendav info: sünnipäevanädala kava raamatukogukodulehel www.luts.ee

avalikkussuhete juht tel 736 1371

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee