Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2015 Mari Hiiemäe tõi vaimujuttude tegelased näitusele

19.01.2015

17. jaanuarist 17. veebruarini saab Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonnas vaadata Mari Hiiemäe näitust “Vaimujutud”.

Näitusel eksponeeritud viieteistkümnel must-valgel pildil on kujutatud erinevaid mütoloogilisi vaimolendeid eesti rahvausundist. Joonistatud on nii neid olendeid, kellel on traditsiooni kohaselt küllaltki äratuntav ning tüüpiline välimus (näiteks kurat, metshaldjas, surnuvaim), kui ka selliseid, kelle võimaliku välimuse kohta jagab rahvapärimus vaid vihjeid (kotermann, mardus, halltõbi). Vaimolendite seeria on valminud illustratsioonidena Mall Hiiemäe peagi ilmuvale raamatule „Virumaa vanad vaimujutud“, mis annab ülevaate Virumaal rahvasuus levinud juttudest erinevate mütoloogiliste olendite kohta. 

Lisaks raamatuillustratsioonidele pakub näitus vaatamiseks ka valiku Mari Hiiemäe skulptuuridest, mis sobituvad näituse teema ja meeleoludega.

Näitus on avatud Tartu Linnaraamatukogu IV korrusel tööpäeviti 9-20 ja laupäeviti 10-16.

Info: Mari Hiiemäe e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee