Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2008 Koos Helga Nõuga Schrödingeri kassi otsimas

06.03. 2008

11. märtsil algusega kell 16.00 toimub Tartu Linnaraamatukogu (Kompanii 3/5, IV korrus) saalis Helga Nõu uue romaani „Peaaegu geenius ehk Schrödingeri kassi otsimas” esitlus. Raamatust kõnelevad lisaks autorile tõlkija Anu Saluäär, kirjandusteadlane Rutt Hinrikus ja emakeeleõpetaja Piibe Leiger. Romaani väljaandja on kirjastus Atlex.

Helga Nõu uues romaanis on üheks tegelaseks aeg, mis aga siiski midagi ei määra. Autor kirjutab: ”…see on kübe universumis ja tilk igaviku meres. Kõik oleneb sellest, kust punktist lähtuda.” Helga Nõu püüab lugejad uskuma panna, et maailm ei ole ettearvestatav. Arvestada saab ainult tõenäosusega ja määramatuse printsiibiga. Loo peategelane – peaaegu geenius Aapo saab seda omal nahal tunda. Romaani lõpus nendib ta, et on õnneseen, kes kaotas Schrödingeri kassi ja sai selle asemel Pavlovi koera!

Helga Nõu romaanidereas on „Peaaegu geenius ehk Schrödingeri kassi otsimas” kaheksas teos. Romaanide temaatika on olnud jätkuvalt inimese- ja suhetekeskne, tegelasteks enamasti pagulastagapõhjaga mehed-naised. Helga Nõu romaanides otsivad inimesed selgust iseendas, nad tahavad leida oma kohta maailmas, neile on tarvis mõistmist ja armastust. Lugude põhjal, mida tegelased jutustavad, selgub, et harmoonilise maailma leidmine pole kerge, segama hakkavad vanus, sugu, päritolu ja veel miski nimetu, mingi hirm ja äng, millega toimetuleku eest tuleb vahel väga kallilt maksta.

Täiendav info: laste- ja noorteosakonna juhataja Ädu Neemre,
tel 736 1389, 55 551884

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee