Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Annelinna raamatukogu suletakse reedel, 14. detsembril kell 16.00.

2008 Lugemistuba sai raamatukogupäevadeks valmis

17.10.2008

22. oktoobril avatakse pidulikult Tartu Linnaraamatukogu lugemistuba Raekoja platsil. Raamatukogupäevade ajal toimuval sündmusel kuulatakse luuletaja Contrat ning öeldakse tänusõnu neile, kes lugemistoa valmimisele kaasa aitasid.

Raekoja plats 11 hoones asuv lugemistuba avati ajutise sisu ja sisustusega juba juulikuu lõpus, aga uue mööbli ja lõpuni läbimõeldud sisu sai lugemistuba oktoobris. Raekoja platsil saavad tartlased ja linna külalised lugeda värskeid ajalehti ja ajakirju ning laenata koju menuraamatuid. Lugejate käsutuses on internetiühendusega arvutid ja ajalehti saab lugeda peaaegu nagu kodus – tass kuuma kohvi või kakaod käeulatuses.

Lugemistuba peaks leevendama ruumipuudust keskkogu ajakirjanduse saalis, kus vahepeal pidid külastajad lehti lugema lausa raamatukogu fuajees. Teenindusosakonna juhataja Merike Karolini sõnul on Raekoja platsi kodune ja hubane lugemistuba nagu väike aken suurde raamatukokku.

Lugemistoa üldpind on 77,3 m2 ja kahte ruumi mahub korraga lugema umbes 20 inimest. Linn andis ruumid raamatukogule kasutamiseks tähtaega määramata. Ruumide remondiks ja sisustamiseks kulus ca 400 000 krooni. Ruumid remontis firma PVH Ehitus, sisekujunduse autorid on Taisi Kadarik ja Eero Leiten. Lugemistoa seintel ripub kaks kunstiteost – Anne Parmasto õlimaal ja Peeter Alliku linoollõige.

Lugemistoa avamine on ainult üks raamatukogupäevade sündmustest. Tänavused raamatukogupäevad, mille juhtmõte on „Loeb, mida loed”, algavad 20. oktoobril traditsiooniks saanud ettelugemisvõistlusega 5.- 7. aastastele lastele. 21. oktoobril avatakse raamatunäitus „Noor-Eesti kirjastus 95”, 23. oktoobril on keskkogu internetitoas Tartu õpilaste infootsinguvõistluse lõppvoor ja Sadamateatris Suur muinasjutupäev Lehte Hainsalu loomingu ainetel. Raamatukogupäevad lõppevad 30. oktoobril Lõuna-Eesti autorite Tiina Ilvese ja Aapo Ilvese kirjandusõhtuga ning Karlova-Ropka harukogu 80. tegevusaasta tähistamisega.

Täiendav teave: teenindusosakonna juhataja Merike Karolin, tel 736 1372

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee