Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2008 Puhkpilliorkester Tartu koostas sünnipäevaks näituse

12.03.2008

Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonnas saab märtsikuus vaadata näitust „Puhkpilliorkester Tartu 60”, mis võtab kokku orkestri olulisemad eluetapid.

ENSV AÜN Tartu Kultuurihoone puhkpilliorkester, millest tänaseks on saanud puhkpilliorkester Tartu, asutati 1948. aastal Hugo Kirdelahe poolt. 5. jaanuaril fikseeriti esimene orkestriproov Tartu Kultuurihoones ja 9. märtsil juba ka esimene esinemine kohalikus raadiosaates paladega „Süda tuksub” ja „Kuku, sa kägu”. Näitus tutvustab orkestri ettevõtmisi pikaajaliste dirigentide Ando Rannu, Aadu Regi, Ilmar Lääne, Kaido Otsingu ja Margus Kasemaa, aga ka terve rea teiste juhendajate taktikepi all. Väljapanek linnaraamatukogus annab põgusa ülevaate ka teistest MTÜ Puhkpilliorkester Tartu juures tegutsevatest kollektiividest, orkestri kodudest, organiseerimismeeskondadest ning muidu huvitavatest ja naljakatestki faktidest orkestri ajaloos.

Linnaraamatukogu muusikaosakonnas on näitust avatud 4. aprillini. Edaspidi saab sellega tutvuda puhkpilliorkester Tartu 60. juubeli kontserdil 6.aprillil kell 16 Vanemuise Kontserdimajas ja 4. rahvusvahelise puhkpillifestivali „Mürtsub Pill 2008” festivalitelgis 20.-23. augustil 2008.a.

Täiendav info: Margus Kasemaa (puhkpilliorkester Tartu) 5287915,
Meery Salu (Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakond) 7361 394

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee