Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2009 Ene Ergma peab raamatukogus loengu tähefüüsikast

 

30.09.2009

2. oktoobril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis akadeemik Ene Ergma loeng „Tähefüüsikast kosmoseni“. Raamatukogus toimuva loeng-kohtumisõhtu ja II korrusel avatud raamatunäituse „200 aastat Universumi uurimist Eestis“ ajendiks on Rahvusvaheline astronoomia aasta 2009 (RAA 2009).

Astronoomia aasta toimub UNESCO egiidi all Rahvusvahelise Astronoomialiidu (IAU) koordineerimisel ja kutsuti ellu selleks, et ülemaailmselt tähistada 400 aasta möödumist ajast, mil Galileo Galilei alustas astronoomilisi vaatlusi teleskoobiga. RAA 2009 põhieesmärk on näidata astronoomiateaduse panust ühiskonda ja kultuuri, aga samuti huvi äratamine astronoomia ja üldse teaduse vastu ning seda eriti noorte seas. Põhjalikumat teavet leiab huviline astronoomia aasta kodulehelt www.astronomy2009.ee .

Kuigi täna seostub paljude jaoks Ene Ergma nimega esmalt ilmselt Riigikogu esimehe tööpost, peab ta ise ennast ennekõike teadlaseks, astrofüüsikuks. Ene Ergma on õppinud füüsikat Tartu ülikoolis ja astronoomiat Moskva Riiklikus Ülikoolis. Doktorikraadi kaitses Ene Ergma 1984. aastal NSVL TA Kosmoseuuringute Instituudi juures ja pöördunud tagasi Eestisse, sai temast 1988. aastal Tartu ülikooli professor. Alates 1997. aastast on Ene Ergma Eesti Teaduste Akadeemia akadeemik.

Ene Ergma raamatukogus peetaval loengul tuleb lisaks tähefüüsikale juttu ka Eesti võimalusest saada kosmoseriigiks, samuti on ta valmis vastama kuulajate küsimustele. Raamatunäitus „200 aastat Universumi uurimist Eestis“ on II korruse näituseruumis avatud 24. oktoobrini. Kõik huvilised on oodatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee