Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2009 Linnaraamatukogus tuleb vene kirjanduse nädal

 

18.09.2009

21. septembril algab Tartu Linnaraamatukogus kirjandusnädal, mille jooksul on nii eesti kui vene keelt kõnelevatel raamatusõpradel võimalik kohtuda kirjanikega, kuulata autorilaulu, osta venekeelseid raamatuid ja vaadata uusi näituseid. Vene kirjanduse nädalat korraldatakse linnaraamatukogus neljandat korda ja tänavu jagub sündmusi 26. septembrini.

Algav kirjandusnädal toob Tartu publiku ette luuletaja, esseisti ja kirjanduskriitiku Jelena Skulskaja ning lastekirjaniku Nina Treifeldi. Kavas on Kallastelt pärit luuletaja Vera Paramonova autorilaulukontsert ja raamatukogu kirjanduskohvikus on vaatluse all Dina Rubina romaan „Päikeselisel tänavapoolel“. Nädalale paneb punkti muinasjutuliste seikluste päev, kuhu võib tulla kogu perega.

Alates 21. septembrist saab raamatukogu II korruse fuajees vaadata näitust „Ööõieilu“, mis tutvustab Venemaal, Ukrainas ja Valgevenes sündinud Eestiga seotud kirjarahvast. 23. septembrist on muusikaosakonna galeriis avatud näitleja Aleksandr Ivaškevitši näitus „Fototeater“.

Kirjandusnädala korraldaja Nadežda Gerjaki sõnul alustati ettevõtmisega 2006. a seetõttu, et Tartus oli vähe venekeelsele lugejale mõeldud kirjandusüritusi. Tänaseks on kirjandusnädalast saanud traditsioon, mis lisaks vene kirjanduse tutvustamisele on seadnud oma eesmärgiks Eestis elavate vene keeles kirjutavate autorite tutvustamise ja erinevate kultuuride lähendamise.

Kõik kirjandusüritused on osavõtjatele tasuta. Kirjandusnädala täpne kava on linnaraamatukogu kodulehel aadressil www.luts.ee

Täiendav info: Nadežda Gerjak tel 736 1391

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee