Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Talvine kasutatud raamatute müük 21. jaanuaril kell 9.00-19.00 linnaraamatukogu ajakirjanduse saalis.

2009 Linnaraamatukogu on suvel lahti

 

16.06.2009

22. juunil läheb Tartu Linnaraamatukogu üle suvisele töögraafikule, mis külastaja jaoks tähendab lühemat lahtiolekuaega. Kuni 23. augustini on nii keskkogu kui harukogud avatud tööpäevadel kell 10 -18, laupäeval ja pühapäeval suletud. Märtsis kaalumisel olnud töötajate suvine kollektiivpuhkus koos raamatukogu sulgemisega on päevakorrast maha võetud, aga erinevalt eelmistest aastatest jääb tänavu juunikuus ära viivisevaba periood.

Viivisevaba perioodi üle otsustatakse raamatukogus iga kord eraldi. Tänavu on viivisevabadust pakutud kahel korral – jaanuari esimestel päevadel ja raamatukogu sünnipäevanädalal aprillis. Suvel viivisevaba perioodi ei tule, tekkinud viivised tuleb tasuda. Raamatukogul on lugejatele palve, et nad koolitöö lõppedes ja enne puhkust tagastaksid laenatud raamatud või pikendaksid laenutähtaega. Kuna 1. jaanuarist tõusis viivis päeva eest ühele kroonile ühiku pealt, siis tasub olla väga tähelepanelik, et vältida ebameeldivaid üllatusi.

Raamatukogu tuletab lugejatele meelde, et iga toimingu jaoks ei peagi raamatukokku tulema, sest E-kataloogist ESTER saab vaadata oma laenutähtaegu ja tekkinud viiviseid. 21 päevaks laenatud raamatuid ja ajakirju, mida ei vaja teised lugejad, saab pikendada veebis kuni 10 korda, aga seda tuleb teha enne laenutähtaja saabumist. Tähtaega saab pikendada raamatukogu veebilehel  menüüpunkt Minu lugejakonto alt või sisenedes veebikataloogi aadressil http://ester.utlib.ee.

Laenutähtaega saab pikendada ka e-postiga aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistades telefonil 736 1380. Viiviseid ja teisi arveid võib samuti tasuda ülekandega. Lugeja elu mugavamaks muutvate teenuste kohta saab iga lugeja soovi korral raamatukogust kaasa infolehe, sama teave on üleval linnaraamatukogu kodulehel menüüpunkt Lugejateenindus all. Loomulikult võib alati raamatukokku kohale ka tulla.

Raamatukogu on küll terve suve avatud, aga mõneks nädalaks tuleb juulis ja/või augustis remondi tõttu kinni panna keskkogu peauks. I korrusel vahetatakse välja põrand ja uksed ning II ja III korruse vahefuajeedesse ehitatakse nõuetele vastav kaldtee. Sissepääs raamatukokku on sel perioodil külgmistest trepikodadest, mis olid kasutusel ka liftiehituse ajal. Ainukese teeninduspunktina on remondi ajal suletud I korruse ajakirjanduse saal, mida jõudumööda püüab asendada Raekoja platsi lugemistuba.

Väikese ebamugavuse kompenseerib remondi lõppedes värskemaks ja kaunimaks muutunud I korruse fuajee ning ratastoolis liikuvatele inimestele tagatud ligipääs igasse keskkogu teenindussaali.

Täiendav teave: direktor Asko Tamme, tel 736 1371, 
teenindusosakonna juhataja Merike Karolin, tel 736 1372.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee