Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2009 Ema ja tütar Lukatsi näitus linnaraamatukogus

 

10.06.2009

Tartu Linnaraamatukogu II korruse näituseruumis saab tänasest vaadata keraamik Maie Lukatsi (1938 – 1996) ja nahakunstnik Kaia Lukatsi (1970) ühisnäitust, kus kõrvuti on väljas ema keraamika ja tütre autoriköited.

Näituse koostanud Kaia Lukats on Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini osakonna õppejõud, kes osalenud edukalt ka rahvusvahelistel köitekunsti konkurssidel. Ühtekokku on paarkümmend aastat nahkehistööga tegelnud Kaia võtnud osa enam kui kümnest rahvusvahelisest näitusest.

Tänagi viibib Kaia Lukats rahvusvahelise köitekunsti näituse avamisel Oxfordis. Näitusele eelnenud konkursile esitas töö pool tuhat kunstnikku üle maailma ning Kaia koos Külli Grünbach-Seinaga jõudis 25 parema hulka, kes kutsuti Oxfordi näituse avamisele. Peaauhindade võitjad avalikustatakse kohapeal.

Ema Maie, tütre kõige lähedasem sõber, oleks järeltulija üle kindlasti uhke. Maie Lukats lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi keraamika eriala, saades suunamise Tartu Kunstikombinaati ARS, kus töötas ligi kolmkümmend aastat kunstnik-keraamikuna.

Piiritagustel konkurssidel ja näitustel osalemine oli tema jaoks võrreldamatult raskem, sest loomingu kõrgperiood langes Nõukogude aega. Ometi jõudsid tema tööd näiteks rahvusvahelisele biennaalile Itaalias aastal 1978. Maie Lukatsi rikkalik looming on jõudnud paljudesse maailma kodudesse ja kunstikogudesse.

Ema ja tütar Lukatsi näitus jääb linnaraamatukogus avatuks 15. augustini.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee