Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2009 Leedu fotograafi näitus lühikestest seelikutest

 

10.03.2009

Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis saab alates 10. märtsist vaadata Leedu fotograafi Žilvinas Valeika näitust „Lühikestest seelikutest“. Väljas on 17 fotot, millest enamus aktifotod.

Žilvinas Valeika (sündinud 1974) elab ja töötab Kaunases, talle kuulub kirjastus Poezija. Fotograafiaga on Valeika tegelenud 9 aastat, aktifotode pildistamisega paar viimast. Leedus on tal olnud juba mitu fotonäitust, millest viimane toimus eelmise aasta sügisel Raudondvario lossis. Ta on edukas ja kriitikute poolt kõrgelt hinnatud fotograaf .

Žilvinas Valeika sõnul püüab ta oma fotodel edastada meeleolu ja hingeseisundit, mida sõnadega pole võimalik kirjeldada. Tema fotodele on iseloomulikud pehmed taustavärvid, rõhutatud detailid, hajutatud valgus ning määratlemata ruum. Kõik need omadused annavad tema fotodele natuke müstilise tausta ja kannustavad vaatajat fantaseerima.

Näitusel olevad fotod on tehtud kaameraga Canon EOS 5D. Žilvinas Valeika fotosid saab vaadata internetist aadressil http://www.fotopoezija.com/index_files/right.html

Linnaraamatukogus on näitus „Lühikesed seelikud“ vaadata 11. aprillini. Huvilistel tasuks aga arvesse võtta, et 16.-22. märtsini on linnaraamatukogu suletud.

Täiendav info: linnaraamatukogus tel 736 1374, kirjastuse Poezija koduleht www.poezija.lt

Fotode koduleht: http://www.fotopoezija.com/index_files/right.html

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee