Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2009 Siret Rootsi graafika linnaraamatukogus

19.01.2009

20. jaanuaril kell 18 avatakse linnaraamatukogu muusikaosakonnas Siret Rootsi graafikanäitus „Tavalised naised“. Näituse avamisel esineb bluusiansambel Bullfrog Brown.

Näitusel on eksponeeritud Siret Rootsi tindipliiatsi- ja tušijoonistustesed igapäevaelust läbi naise silmade, kuid ilma igasuguse programmilise feminismita. Tööd on valminud aastatel 2004 – 2008. Kunstniku sõnul lehvivad piltidel mõnes kohas unenäod ja siit-sealt lekib natuke mütoloogiat, aga „esivanemate maailma“ ei maksa neist ka otsida.

Siret Roots on lõpetanud Tartu Kunstikooli ja kujundustöö kõrval on lisaks graafikale tegelnud veel õlimaali ja fotograafiaga ning kätt proovinud raamatuillustraatorina. Tema maale ja graafikat leidub erakogudes Eestis, Saksamaal, Inglismaal, Hollandis, Soomes jm.

Isikunäitused on kunstnikul olnud Tartus, Luunjas ja Võrus. Linnaraamatukogus oli 2007. aastal Siret Rootsi maalinäitus „Mõned aknad“. Eelmisel aastal oli kunstniku maalinäitus „Mälestused suvest“ Luunja kultuurimajas.

Täiendav teave: muusikaosakonnast tel 736 1394

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee