Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2010 Raamatukogu soovitab viivised detsembris ära maksta

13.12.2010

Seoses eurole üleminekuga kutsub linnaraamatukogu lugejaid detsembris laenutähtaja ületanud raamatuid tagastama ja lugejakontole kogunenud viivistasu ära maksma.

Vanade võlgade detsembris tasumine hoiab ära segadused, mis võivad tekkida kroonidest eurodeks ümberarvestatud viivistasuga ning kroonide ja eurodega paralleelsel arveldamisel jaanuari esimestel nädalatel.

Raamatukogu soovitab tasuda detsembris ka suhteliselt väikesed, paari-kolme või kümnekonna krooni suurused viivised, sest ka need on põhjustanud arusaamatusi. Kindlasti on probleeme vähem, kui lugeja tagastab laenutähtaja ületanud raamatud ja viivistasu enam ei kasva.

Võlgnevuste konverteerimine kroonidest eurodeks algab linnaraamatukogus 27. detsembril. Sellest kuupäevast alates lugejad Minu ESTERi lugejakontolt oma rahalisi võlgnevusi enam ei näe. Raamatukogu aga töötab ja e-kataloog toimib ning viiviseid tasuda saab samuti.

Iga lugeja saab kuni 26. detsembrini kontrollida, kas tal on raamatukogu ees rahalisi võlgnevusi ja kui suures summas. Selleks tuleb tal Minu ESTERis aadressil https://tartu.ester.ee avada oma lugejakonto või pöörduda raamatukogu poole.

Raamatukogu külastades juhivad võlgnevustele tähelepanu raamatukoguhoidjad, aga kõik, kel on probleeme seoses viivistasude või tagastamata raamatutega võivad helistada telefonil 736 1396. Ülevaate kontoseisust saab lugeja ka tuttavalt pikendustelefonilt 736 1380.

Leevendamaks rahaga seotud probleemidest tekkida võivat pinget, püüavad raamatukoguhoidjad jõulunädalal vastukaaluks pakkuda lugejatele positiivset emotsiooni. Teenindussaalides on alates 20. detsembrist letil 2-3 raamatust, heliplaadist või filmist koosnevad jõulusoovituste pakikesed, näiteks luulesõbrale, ulmefännile, ajaloohuvilisele jne, loomulikult ka piparkoogid.

Täiendav info: raamatukogu teenindusjuht Merike Karolin tel 736 1396, 53 326986

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee