Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2010 Üliõpilaste nahakunstinäitus "Pehmed ja kandilised"

12.10.2010 

Alates 16. novembrist saab Tartu Linnaraamatukogu II korruse näituseruumis vaadata Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini osakonna tudengite ühisnäitust "Pehmed ja kandilised". Näitus avatakse 15. novembril kell 17 muusikaosakonna galeriis koos Ove Büttneri maalinäitusega “Sügisvärvid”. 

Näitusel saab näha valikut Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini osakonna tudengite töödest, mida iseloomustavad vahendite ja ideede mitmekesisus. Tööd pakuvad vaatajaile üllatusi nii vaimuka disaini kui materjalide oskusliku kasutamise kaudu. 

Näituse mahukamaks osaks on erineva vormi-ja kujundikeelega nahkkarbid ja –laekad. 

Loodud on nii kindla otstarbega laekaid, kui ka uudse vormiga objekte, mille väärtust praktiline kasutatavus ei määragi. 

Värskust ja pehmust toovad näitusepilti taaskasutatud nahkmaterjalidest padjad, mille kujundamisel on inspiratsiooni saadud putukate värvikast maailmast. 

Tööd on valminud erialatundides, juhendajad: õppejõud Maila Käos, Kaia Lukats, Rutt Maantoa ja meister Tõnu Ojaperv. Näitust saab vaadata 11. detsembrini. 

Lisainformatsioon: Rutt Maantoa , Tartu Kõrgem Kunstikooli nahadisaini osakonna juhataja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 7309815 , www.artcol.ee 
Linda Jahilo,raamatukogu avalikkussuhete juht, tel 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee