Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2010 Põhjamaade raamatukogunädal "Maagiline Põhjala"

04.11.2010

Põhjamaade raamatukogunädal tuleb taas

8. novembril algab traditsiooniline Põhjamaade raamatukogunädal, mille teema on tänavu “Maagiline Põhjala”. Tartu Linnaraamatukogus saab nädala jooksul värskendada tutvust põhjamaade kirjandusega, kuulda elust Islandil ja vaadata näitust Gotlandi kiviaedadest.

Juba neljateistkümnendat korda toimuva raamatukogunädala eesmärk on kirjanduse kaudu Põhjamaade kultuuri, ajaloo ja looduse tutvustamine ning Põhjala kultuuriruumis levinud jutustamistava jätkamine. Karm loodus, pimedus ja äng kujundasid jutuvestjate müstikal põhineva stiili, mis on elujõuline tänaseni, sest on ju Põhjala saagad ja mütoloogia oluliselt mõjutanud tänapäeva fantaasiakirjandust.

Raamatukogunädala korraldaja Margit Oja sõnul on linnaraamatukogus nädala jooksul alati pakutud väga erinevaid üritusi - põhjust raamatukokku tulla on nii lastel kui täiskasvanutel, nii raamatusõpradel kui reisihuvilistel. Nädala avaürituseks on Gotlandi fotograafi Göte Aski näituse "Gotlandi kiviaiad" avamine koos autoriga 8. novembril kell 14 Annelinna raamatukogus.

Koostöös kirjastusega Petrone Print toimub 9. novembril kohtumisõhtu raamatu “Minu Island” autori, muusiku ja muusikaõpetaja Tarvo Nõmmega ning 10. novembril esitleb soome keele õpetaja Helja Kirber internetipõhist õppematerjali “Kalevala radadel”. Keskkogu IV korrusel on avatud raamatunäitus “Maagiline Põhjala”.

Lastele ja noortele ettelugemiseks on korraldajad tänavu valinud islandi kirjaniku Andri Snær Magnasoni raamatu “Sinise planeedi lugu” ja taani kirjaniku Lene Kaaberbøli õudusromaani "Nägija tütar". Raamatukogu kirjanduskohvikus võetakse vaatluse alla Põhjamaade parimaks maagilise realismi esindajaks nimetatud taani kirjaniku Ib Michaeli romaan “Prints” ning katkendeid loeb Enn Lillemets.

Põhjamaade raamatukogunädal toimub koostöös Rootsi Suursaatkonna, Soome Instituudi ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusega Eestis. Tartu Linnaraamatukogus korraldatakse nädalat juba kaheteistkümnendat korda. Ürituste täielik kava on väljas raamatukogu kodulehel aadressil. Sündmustest osa saama on oodatud kõik huvilised.!

Täiendav teave: Margit Oja, tel 746 1040 või 746 1042

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee