Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2010 Enn Nõu esitleb romaani "Vabariigi pojad ja tütred"

02.11.2010

Kolmapäeval, 3. novembril kell 17.00 toimub Tartu Linnaraamatukogu saalis Enn Nõu romaani "Vabariigi pojad ja tütred" I osa esitlus. Uut ajaloolist romaani tutvustavad autor ja ajakirja Akadeemia toimetaja Mart Orav.

Romaanis “Vabariigi pojad ja tütred” annab Enn Nõu ühe Läänemaa talupere eluseikade kaudu värvika ja detailirohke pildi elust kahe maailmasõja ajal ja nende vahele jääval perioodil. Romaanitriloogia esimesse raamatusse on mahtunud Urkna talu kolme vanema lapse elukäik 20. sajandi esimesel poolel – omal nahal saavad nad tunda kõiki ajaloo poolt neile ette pandud rõõme ja katsumusi.

Enn Nõu huvi ajaloo vastu on kaalukat vilja kandnud varemgi. 2005. aastal ilmus kirjaniku eelmine romaan "Metsisekuke viimne kogupauk", milles ta käsitleb muhulaste väljarändamisega seonduvat ning kirjeldab detailselt Esimese maailmasõja lahinguid Muhu väinas.

Vaheldumisi Rootsis ja Eestis elav kirjanik, praegu juba pensionil olev arsti elukutsega Enn Nõu on Eesti Kirjanike Liidu liige. Tema sulest on ilmunud kaheksa romaani ja üks novellikogu. Kirjaniku ajaloohuvi on väljendunud mitte ainult tema ilukirjanduslikus loomingus vaid mujalgi: ta on ajalookogumiku ”Tõotan ustavaks jääda…: Eesti Vabariigi valitsus 1940 – 1992” kaasautor, lisaks on ta kirglik arhivaar, kes tegelnud nii fotode kui videosalvestiste arhiveerimisega.

Lisainfo: Ädu Neemre tel 736 1389

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee