Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2010 Vene kirjanduse nädal tuleb taas

24.09.2010

27. septembril algab Tartu Linnaraamatukogus vene kirjanduse nädal, mille jooksul nii eesti kui vene keelt kõnelevatel raamatusõpradel on võimalik kohtuda kirjanikega, kuulata autorilaulu, osaleda kirjanduskohvikus ja osta venekeelseid raamatuid. Viiendat korda teoks saava kirjandusnädala sündmused toimuvad lisaks keskkogule ka Annelinna raamatukogus ja Tartu Vene Lütseumis ning neid jagub nii lastele kui täiskasvanutele.

Seekord tutvustavad kirjandusnädala sees oma loomingut kaks kirjanikku – luuletaja ja tõlkija Igor Kotjuhi autoriõhtu toimub 28. septembril linnaraamatukogu kohvikus ning Eesti Kultuurkapitali 2009. aasta venekeelse autori preemia laureaat Andrei Ivanov kohtub lugejatega 29. septembril Tartu Vene Lütseumis. Raamatukogu kirjanduskohvikus on vaatluse all kevadel kirjandusfestivali Prima Vista külastanud Dmitri Bõkovi romaan „Mahakantud“, tuntud vene kirjaniku, publitsisti ja kirjandusteadlase loomingust räägib Olga Einasto.

Kirjandusnädal algab 27. septembril noorteüritusega, mille külaliseks on vabakutseline ajakirjanik ja kollektsionäär Samuel Golomb, nädala muusikaõhtu sisustavad tänavu laulja Sergei Bai ja flamenkotantsija Aleksandra Bobrova ning sündmustele paneb 2. oktoobril punkti perepäev Annelinna raamatukogus, samas saab vaadata ka Elizabeth Warneri fotonäitust „Vene küla briti silmade läbi“.

Kirjandusnädala korraldaja Nadežda Gerjaki sõnul alustas ta viis aastat tagasi ettevõtmist seetõttu, et Tartus toimus vene keelt kõneleva või vene kirjandusest huvituva lugeja jaoks vähe üritusi. Tänaseks on kirjandusnädalast saanud traditsioon, mis toob ühte saali kokku nii eesti kui vene rahvusest kirjandushuvilisi. Korraldajad on seadnud eesmärgiks vene kirjanduse ja Eestis elavate vene keeles kirjutavate autorite tutvustamise.

Kõik üritused on osalejatele tasuta. Kirjandusnädala täpse kava leiab huviline raamatukogu kodulehelt.

Täiendav teave: Nadežda Gerjak, tel 746 1041

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee