Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2010 Fotod Põhja-Venemaa külaelust linnaraamatukogus

12.08.2010

 

Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis saab kuni 11. septembrini vaadata Elizabeth Warneri fotonäitust „Vene küla briti silmade läbi“. Näitus tutvustab Põhja-Venemaa Vologda ja Arhangelski oblasti inimesi ja külaelu.

Põhja-Inglismaa Durhami ülikooli emeriitprofessor Dr Elizabeth Warner on etnograafi ja fotograafina osalenud rohkem kui kümne aastat ekspeditsioonidel Venemaal. Koos kolleegidega Peterburi ülikoolist ja Proppi keskusest on ta uurinud Põhja-Venemaa külade vaimset ja esemelist kultuuri ning õppinud tundma kohalikke inimesi.

Elizabeth Warneri sõnul on ta külakultuuri jäädvustamisel alati tähtsaks pidanud visuaalsust: „Rahvaluulet uurides on lisaks pärimusekandja sõnadele oluline näha ka näoilmeid, žeste ja igapäevaelu konteksti. Eriti tähtis on see tänapäeval, mil suurlinnadest eemal on vene külaelu hääbumas.“ Fotograaf on üritanud jäädvustada isiksuste olemust ja püüab anda vaatajale võimaluse tunda end hetkeks kohalolevana.

Näituse on vahendanud Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond.

Täiendav teave: Maris Kuperjanov, Eesti Kirjandusmuuseum, tel 737 7709

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee