Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2010 Algab rannaraamatukogu kuues hooaeg

07.06.2010

Teisipäeval, 8. juunil avab Tartu Linnaraamatukogu Anne kanali ääres rannaraamatukogu kuuenda hooaja. Kui ilm vähegi lubab, plaanitakse rannas olla kuni 28. augustini, seega peaaegu terve suve. Rannaraamatukogu saab teoks koostöös MTÜ-ga Öökull.

Lugemisvara on rannas linnaraamatukogu poolt, aga kirjandust pakuvad ja laenutavad puhkajatele Tartu Õpilasmaleva linnarühma noored. Õpilasmalev töötab viies vahetuses, igas vahetuses neli teenindajat. Rannaraamatukogu on avatud teisipäevast laupäevani kell 11.00-19.00 Anne kanali Turusilla poolses servas puude ja päikesevarju all.

Iga päev on rannas värsked ajalehed ja valik erinevaid ajakirju. Raamatuvalikus on peamiselt kergemat sorti meelelahutuslik kirjandus. Lugemiseks pakutakse kirjandust lastele ja täiskasvanutele nii eesti kui vene keeles ja lugejapiletit ei küsita.

Kõige uuemaid raamatuid rannast siiski ei leia ja seepärast on kõik lugejad, kellele rannaraamatukogu valik napiks jääb, oodatud linnaraamatukogu peamajja või harukogudesse, mis on avatud tööpäeviti 9-20 ja laupäeviti 10-16. Alates 21. juunist kuni 22. augustini töötab linnaraamatukogu suvise töögraafiku alusel tööpäeviti 10-18.

Statistika andmetel käib rannaraamatukogust läbi sadakond külastajat päevas ja kõige rohkem laenutatakse värskeid ajalehti. Rannaraamatukogu töötab ainult ilusa ilmaga, kui ilm on jahe või vihma sajab, leiavad malevlased tööd „päris“ raamatukogust, mängides lasteosakonnas lastega lauamänge, lugedes väiksematele raamatukogu lugejatele muinasjutte, korrastades riiuleid, kontrollides tagastatud filme ja tehes muid lihtsamaid raamatukogutöid.

Korraldajad loodavad, et suvi tuleb päikesepaisteline ja et rannaraamatukogu kõige pikem hooaeg toimub eelkõige rannas.

Täiendav info: Ewa Roots tel 736 1399 (raamatukogu personalijuht)

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee