Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2010 Kirjandusfestivali ajal on Tartus üks raamatukogu rohkem

3.05.2010

6. – 9. maini toimuv kirjandusfestival Prima Vista toob Tartusse taas Pargiraamatukogu. Vabaõhuraamatukogu tegutseb südalinna pargi Poe tänava äärde jääval platsil 6. ja 7. mail linnaraamatukogu eestvedamisel. Keset linna vabas õhus saab raamatuid lehitseda ja kojugi laenata, ajalehti ja ajakirju lugeda ning internetis surfata. Hommikupoolikul toimuvad pargis festivali lasteüritused, pärastlõunal ja õhtul luulevõistluse Poetry Slam näidisesinemine, kontserdid ja vabaõhukino. Pargiraamatukogu avab 6. mail kell 10.45 laste tervituskontsert.

Pargiraamatukogu on vabaks kasutamiseks kõigile. Sealt võib endale sobiva raamatu leida nii ammune lugeja kui juhuslik mööduja, lugejapiletki vormistatakse kohapeal. Pargis on mõnus sirvida värskeid ajalehti, need huvilised, kel aega pisut rohkem, saavad tutvuda valmiva andmebaasiga „Tartu ilukirjanduses“ ja 7. mail kella 12-st kuni 16-ni tellida endale kümneks minutiks ettelugeja.

Hommikupoolikul vallutavad Pargiraamatukogu lapsed, kes osalevad kunstitoas kirjanikuga. 6. mail loeb lastele oma lugusid Epp Petrone ja 7. mail Mika Keränen ning lapsed joonistavad kuuldud lugudele illustratsioone. Pargiraamatukogus algab ja lõpeb kirjanduslik orienteerumismäng, mis viib lapsed võistlema Toomemäele.

6. mai pärastlõunal esineb II muusikakooli akordionistide ansambel ja õhtul annab pargis kontserdi Tartu bluusibänd Bullfrog Brown. Kontserdile eelneb ansambli kitarrimängija Andres Rootsi ingliskeelse luulevihiku „Build Me A Statue“ esitlus.

7. mai pärastlõunal toimub samas luulevõistluse Poetry Slam näidisesinemine – publiku ette astub eelmisel suvel Berliinis toimunud Euroopa Poetry Slami võidukolmik: sakslane Tobi Kunze, prantslane Dizzy Lez ning eesti luuletaja Jaan Malin. Prima Vista kuuendal laulvate kirjanike kontserdil astuvad üles varasematest kontsertidest tuttavad Jüri Kaldmaa, Merca ja Aapo Ilves koos ansambliga Bullfrog Brown, tänavused kirjanike kontserdi uustulnukad on Tuuli Taul, Jaan Felsland ja Chalice. Pargiraamatukogu lõpeb vabaõhukinoga, kus Kinobuss näitab filmi „Pangarööv“.

Raamatukogu kunstitelgis on vaatamiseks väljas laste kunstitubades valminud illustratsioonid ja lavatelgis saab vaadata Eesti Spordimuuseumi koostatud näitust „Vaimuvara võim“, mis tutvustab läbi aegade olulisi eestikeelseid spordiraamatuid. 

Pargiraamatukogu on südalinna pargis avatud 6. mail kell 10.45 -19.00 ja 7. mail kell 10.00 – 19.00. Pargiraamatukogu üritusi toetavad Tartu Kultuurkapital, A Le Coq, Gutta, Coca-Cola Hellenic, AS Kalev Chocolate Factory ja Knopka. Kirjandusfestivali täielik kava on väljas aadressil http://kirjandusfestival.tartu.ee

Täpsem info: Linda Jahilo, Pargiraamatukogu programmi koordinaator tel 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee